en

PĀRNĒSĀJAMĀS AINAVAS: atklāšanas programma 28. aprīlī

Aicinām uz izstādes izstādes PĀRNĒSĀJAMĀS AINAVAS  atklāšanu visas dienas garumā 28. aprīlī LNMM Lielajā izstāžu zālē no plkst. 10.00 līdz 17.00 

"Pārnēsājamās ainavas" seko pavedieniem, kas caur dažādām pasaules vietām ved uz vairāku radošu, bieži mazzināmu, Latvijas emigrācijas un trimdas personību un neformālu grupu stāstiem, aplūkojot tos plašākā 20. gs. mākslas norišu, migrācijas un globalizācijas kontekstā. Paralēli vēsturiskajiem stāstiem, kas tiks atklāti ar arhīvu, mākslas darbu un artefaktu palīdzību, izstādē piedalās arī šobrīd ārvalstīs dzīvojoši un strādājoši latviešu mākslinieki, kā arī mākslinieki, kas savos darbos pievēršas migrācijas tēmai vai ar savām interpretācijām papildina kādu no izstādes stāstiem. 

Īpašie notikumi: 


11.00

Kuratoru ekskursijas latviešu un angļu valodās. 

12.30

Performance Fluxus Nano Opera “Mājās/Nemājās” (Margo Zālīte, Jans Jakubs Monovids, Juris Āzers, komponists: Dariušs Pšibiļskis) 

13.00

Žaņa Valdheima pētnieku Yves Yeanson un Raimond Guy lekcija par mākslinieku Žani Valdheimu un Marcos Lutyens prezentācija un ekskursija viņa instalācijā “The Garden of Forking Paths” izstādē (angļu valodā) 

15.00-17.00

Ilmārs Šlāpins ar mūziku no Gotlandes, Berlīnes, Ņujorkas, Monreālas, Parīzes un Latvijas 

16.00

Performance Fluxus Nano Opera “Mājās/Nemājās” (Margo Zālīte, Jans Jakubs Monovids, Juris Āzers, komponists: Dariušs Pšibiļskis) 


Lasīt vairāk