en
  • Eduardo Padhila, William McKeown, James Hoff, Falke Pisano darbs izstādē “Mēs esam kuratoru studiju centrs” Heselas muzejā Barda koledžā, ASV, 2016.

Pola O'Nīla performatīva lekcija "Izstādes kā kūrēti redīmeidi un aizbēgšanas formas”

Performatīvajā lekcijā Pols O'Nīls stāstīs par savu kuratora pieredzi un kolektīvām izstāžu veidošanas praksēm, kā arī viņa izvērsto konceptu “publika kā konstruēts redīmeids”.

Atsaucoties uz izstāžu projektu “Mēs esam kuratoru studiju centrs”, kas notika Heselas muzejā Barda koledžā, ASV, 2016. un 2017. gadā, viņš pievērsīsies tādām tēmām kā kuratoru studijas un izstāžu veidošana, kas kļūst par vietām kontaktiem un sanākšanai kopā, kas apvieno visdažādākās cilvēku kopas, tēmas un diskursus. Viņš pievērsīsies arī konceptam par izstādes pašas veidošanos un izstādēm kā potenciālam pētnieciskam procesam. Caur aktuālākajiem kuratoru pieredzes pētījumiem O'Nīls runās arī par to, kā izstāde, kas kļūst gan par mākslas darba, gan skatītāja aizbēgšanas formu, var veidot dažādus un negaidītus saskarsmes punktus. “Aizbēgšanu” viņš aplūko kā centrālu jēdzienu kuratora darbībā, definējot to kā atbrīvošanos – kāda aizbēgšanu no kaut kā, kaut kur – reizē ar vēlmi tikt pārveidotam. Aizbēgšanā kā vēlmē vismaz iedomāties sevi citur, līdzdalīga ir arī valoda, tāpēc lekcijā Pols O'Nīls aktualizēs jautājumu, kā izstāžu “valoda” ļauj domāt par aizbēgšanu kā kuratora darbības formu.

Lekcija notiks angļu valodā. 

Pols O’Nīls (Paul O’Neill) ir starptautiski zināms kurators un viens no vadošajiem izstāžu veidošanas un to vēstures, kā arī publiskās mākslas pētniekiem un pedagogiem. Viņš ir vadījis un bijis pedagogs kuratoru izglītības programmām daudzviet pasaulē, tostarp Barda Koledžā Ņujorkā (2013–17), de Appel Amsterdamā (2005–17), Goldsmita Koledžā, Londonas Universitātē, Midlseksas Universitātē un daudzviet citur. Kopš 2017. gada vada mākslas institūciju PUBLICS Somijā. Bijis kurators vairāk nekā 60 projektiem un izstādēm, nesenākās no tām: Mēs esam kuratoru studiju centrs (2016–17), simpozijs Kuratoru darbība pēc globālā Arlā (2017). Viņš ir arī daudzu publikāciju autors, sastādītājs un redaktors, tostarp izdevniecības Afterall publikāciju sērijai Izstāžu vēsture. Drīzumā iznāks viņa jaunākā grāmata Ilgstamības estētika: laiks un laikmetīgā māksla (Durational Aesthetics: Time and Contemporary Art; London, Bloombury Press, 2018). 

“Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Vakarskola” ir sarunu, lekciju, diskusiju un lasīšanas darbnīcu cikls, kas veltīts aktuāliem laikmetīgās mākslas jautājumiem, kā arī nesenās pagātnes izzināšanai, tostarp sociālo, politisko un ideoloģisko kontekstu lomai kultūrā. Tā notiek Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13, un tās notikumi ir bezmaksas.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Lasīt vairāk