...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Kuratores Anetas Šilakas vieslekcija - 21. janvārī!
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
05.12.13

Aneta Šilaka ir mākslas centra „Wyspa” direktore, šis centrs 2004. gadā tika izveidots bijušās kuģu būvētavas teritorijā Gdaņskā Polijā. Katru gadu „Wyspa” rīko arī plašu starptautisku mūsdienu mākslas festivālu „Alternativa”, kas meklē jaunus mākslas virzienus un tās sociālās lomas apliecinājumus. Aneta Šilaka ir šī festivāla programmas direktore, un 2013. gada festivāla skatē viņa iekļāva arī latviešu mākslinieku (Ēriks Božis, Valdis Celms, Katrīna Neiburga un Ginta Tinte Vasarmane) darbus. Šogad Aneta Šilaka ir līdzkuratore Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētajam mākslas festivālam "Survival Kit", kas norisināsies no 4. līdz 21. septembrim Rīgā. 

Autore darbojusies kā pasniedzēja un lektore daudzās universitātēs un mākslas augstskolās, to vidū Holandiešu Mākslas institūtā Ārnemā, Ņujorkas universitātē, Floridas Atlantijas universitātē, Goldsmita koledžā Londonā, Maincas Mākslas akadēmijā un citās. Nosaukums „Curating Context. The Palimpsest” dots doktora darbam, ko autore gatavo Goldsmita koledžā Londonā un Kopenhāgenas universitātē.

Vieslekcijā autore dalīsies savā kuratores pieredzē, pievēršoties jautājumam par telpas un vietas nozīmi mākslas darbu radīšanā un eksponēšanā. 90. gados pamestas rūpnīcas un citas post-industriālas teritorijas tika izmantotas kā platforma mūsdienu mākslas akcijām un izstādēm ne tikai Polijā, bet visā Austrumeiropas reģionā. Arī mākslas institūts „Wyspa” ir izveidots Gdaņskas bijušās kuģu būvētavas teritorijā. Vai komunistiskās sistēmas mantojums noder kā bāze jaunu, kritiski orientētu mākslas darbu veidošanai? „Mana projekta centrā ir konteksta jēdziens, kas raksturo kuratora praksi materiālā un konceptuālā nozīmē,” saka Aneta Šilaka.

Poļu kuratores Anetas Šilakas vieslekcija notiks lekciju programmas „LMC vakarskola” ietvaros, uzmanību vēršot uz aktuāliem mākslas un teorijas jautājumiem un tēmām. Programmas autori ir mākslas zinātniece Ieva Astahovska un filozofs Kārlis Vērpe, un tās fokuss ir nozīmīgu, aktuālu norišu un tekstu par laikmetīgo mākslu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē.