...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Projekta SSSR II ietvaros - teātra izrāde "Kurts šmorē"

25.02.13

Teātra izrāde „Kurts šmorē” ir jautrs stāsts par Kurtu, kurš strādā ostā un vada dzeltenu autoiekrāvēju, par viņa ģimeni, integrāciju un valsti. Ieeja pasākumā ir bez maksas. Sākums: plkst. 12:00. Vairāk informācijas par pasākumu: http://www.iksd.riga.lv/public/49172.html?date=2013-04-11.

SSSR II ietvaros, paralēli teātra izrādei „Kurts šmorē”, norisinās arī mediju kampaņa „Runā Latvijas Radio 4” un dokumentālās filmas „Tuvu prom savā vietā” izbraukuma skates Latvijas reģionos. Latvijas skolās un jauniešu centros pēc filmas noskatīšanās jaunieši diskutē ar galveno filmas varoni par integrācijas jautājumiem Latvijā. Savukārt mazākajiem Latvijas iedzīvotājiem projekta ietvaros tiek radīta grāmata ar latviešu alfabēta burtiem „Burti nāk!”, ko veido armēņu un ukraiņu bērni.

Iepazīsties ar „Runā Latvijas Radio 4” stāstiem:

7.02. Pārraide Latvijas Radio 4 „Neparastā province” – krievu valodā

http://lr4.latvijasradio.lv/post.php?id=59423

Iecava 1. Stāsts par to, kā krievu ģimene pēc kara par spīti kara sekām palika un iedzīvojās Latvijā, Iecavā. Nekautrējoties pauž: „Cienām valsti, valodu, kultūru, kurā dzīvojam un mums nav nekādu problēmu šeit”.

14.02. Pārraide Latvijas Radio 4 „Neparastā province” – krievu valodā

http://lr4.latvijasradio.lv/post.php?rid=360

Iecava 2. Tatjana un Pēteris – mīlestības stāsts 9 gadu garumā, kur nebija un nav apstākļu, lai viņi savu dzīvi kopīgi neveidotu Iecavā. Kā arī par Iecavnieces (ukraiņu izcelsmes) dzīves līkločiem Iecavā.

21.02. Pārraide Latvijas Radio 4 „Neparastā province” – krievu valodā

http://lr4.latvijasradio.lv/post.php?id=59624

Iecava 3. Bijušajā Padomju Savienības kolhozā darbojas 8 cilvēki, kas visu nepieciešamo spēj saražot paši. Stāsts par saimniecību, kas spēja pārdzīvot ‘juku’ laikus un mainīties. Starp 8 cilvēkiem, kas tur darbojās, var atrast dažādas nacionalitātes.

SSSR II mērķis ir veicināt integrācijas procesus Latvijā un tā realizāciju finansiāli atbalsta Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds un LR Kultūras ministrija. Projektu finansē (Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%). Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība Laikmetīgās mākslas centrs. Vairāk par projektu SSSR II iespējams uzzināt šeit: PROJEKTS SSSR II

Fotogrāfs Ēriks Božis. Seda
1 / 1