...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Radošā darbnīca ģimenēm ar mākslinieku Ivaru Drulli

25.02.16

Pēdējo desmit gadu laikā materiālu tehnoloģijas ir stipri attīstījušās un šobrīd zinošam Latvijas amatniekam ir iespējas strādāt ar materiāliem, kurus izmanto daudzās Holivudas fantastikas filmās.   Dažus no šiem materiāliem apskatīsim, aptaustīsim un lūkosim sev piemiņai iegūt nelielu kopiju no sevis paša.  Pasākuma ievadā pavisam īss stāsts ar bildēm par materiāliem un to īpašībām, bet turpinājumā - katram pašam būs iespēja praktiski darboties un eksperimentēt.

Paralēli tam būs pieejama arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izglītības programma „Lielā lupa”, kas ļauj dažāda vecuma bērniem kopā ar vecākiem vai individuāli iepazīt tuvāk atsevišķus izstādes darbus, kā arī izpētīt Latvijas laikmetīgās mākslas centra arhīvu ar interaktīvu spēļu, uzdevumu un darba lapu palīdzību.

Izstāde „Pazudis arhīvā” aicina Latvijas un ārvalstu māksliniekus caurskatīt gan Latvijas laikmetīgās mākslas vēstures arhīva mapes, gan pētīt arhīvus un arhivēšanu plašākā nozīmē. „Izstādē šķietami apputējušais un garlaicīgais jēdziens „arhīvs” tiks rādīts no dažādiem skatpunktiem – tiks jaukta arhīvu krātuvēs ierastā kārtība, lai taptu jauni un pārsteidzoši stāsti, caur kuriem saprast un interpretēt ne tikai vēsturi, bet arī šodienu un nākotni, ” izstādes ideju raksturo kuratores Inga Lāce un Andra Silapētere. 

Izstāde „Pazudis arhīvā” skatāma līdz pat 27. martam un to rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un Living Art Museum Reikjavīkā.

Izstādes finansiālie atbalstītāji: EEZ finanšu instruments, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrakapitāla fonds, Rīgas dome, ABLV Charitable Foundation.