en

Rīgā atklāj skatāmlūku uz Latvijas paviljonu Venēcijas mākslas biennālē

Šodien, 11. maijā plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) un mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis t/c “Galerija Centrs” esošajā Rīdzenes ielā atklās skulpturālu objektu-skatāmlūku, kas ir atsauce uz šī gada Latvijas paviljonu ARMPIT 56. Venēcijas mākslas biennālē.

LLMC vadītāja Solvita Krese stāsta, ka skulpturālais objekts ir kā pirkstu nospiedums vērienīgajai Latvijas ekspozīcijai Venēcijā, ko  pirmajā mēnesī apmeklējuši jau 26 tūkstoši mākslas skatītāju no visas pasaules. Lielā interese Venēcijā mudinājusi izveidot atsauces objektu arī Rīgā. Kopā ar Latvijā pazīstamākā arhitektūras fotogrāfa Anša Starka fotogrāfijām, kas tapušas ekspozīcijas uzbūves laikā, šis objekts ir centiens notvert Latvijas paviljona sajūtu un iedzīvināt to tepat Rīgā.

Kā ziņots, Latvijas paviljons šogad ir tēlnieciski veidota būvju sistēma, kas caurausta ar videostāsta fragmentiem. Par tā iedvesmu un estētisko atsauci kalpo videoformātā fiksētas sarunas ar vīriešiem, kuri brīvo laiku pavada savam vaļaspriekam iekārtotās darbnīcās un radošā nošķirtībā. Izdevība ielūkoties privātās dzīves telpā mudinājusi māksliniekus izmantot garāžās dokumentēto vidi, lai Venēcijas izstādei veidotu šī savdabīgā mikrokosmosa “atlējumu”. Darbnīcas dunu mākslas darbā veido muzikāla kompozīcija, ko radījuši mūziķi Andris Indāns un Shipsi (Jānis Šipkēvics), sadarbojoties ar Rīgas Doma skolas zēnu kori un vīru kori “Gaudeamus”.

Latvijas paviljons 56. Venēcijas mākslas biennālē apskatāms līdz 2015. gada 22. novembrim, Arsenale, Venēcijā. Vairāk informācijas www.armpit.lv.

Lasīt vairāk