en

Sarunu darbnīca Nr. 4. – Hardijs Lediņš un literatūra

Hardijs Lediņš līdztekus aktivitātēm vizuālajā mākslā un mūzikā ir radījis arī literārus tekstus. 1970. gadu beigās Hardijs kopā ar Juri Boiko sarakstīja absurda romānu “ZUN”. Tas ietver NSRD aktivitātēm līdzīgas noskaņas un tajā sastopami vairāki vēlāk tapušo dziesmu tekstu tēli. Paši autori “ZUN” raksturojuši kā kaut ko „starp dzenbudismu un Kalifornijas hi-tech filosofiju.” Absurda elementi rodami arī operā "Rolstein on the Beach" (1997), kuru Hardijs veidoja kopā ar Kasparu Rošteinu un kuru var raksturot kā spilgtu posmodernisma paraugu. Mūsdienās “ZUN” un NSRD dziesmu teksti joprojām saista jaunos autorus, inspirējot tekstu un vizuālās mākslas darbu radīšanai.

Diskusiju cikls „Sarunu darbnīcas” veltīts multimediju mākslinieka Hardija Lediņa personībai un radošajam mantojumam, papildinot LLMC producētā Hardija Lediņa gada pasākumu programmu. Cikla ietvaros reizi mēnesī notiks tikšanās ar dažādu jomu pārstāvjiem, katrā darbnīcā pievēršoties kādam citam Lediņa darbības laukam. Tajās piedalīsies gan Hardija Lediņa laikabiedri, kas piedalījās viņa radošajās aktivitātēs, gan nākamo paaudžu mākslinieki, cenšoties kopīgi iezīmēt Lediņa mantojuma aktualitāti un ietekmi uz laikmetīgo kultūru.

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs, programmas kuratores – Solvita Krese un Diāna Popova.

Kultūras programma „Hardija Lediņa gads” tiek finansēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, ABLV Charitable Foundation un Eiropas Komisijas atbalstu.

Lasīt vairāk