...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Ekspedīcija "Sound Development City 2014"

20.08.14

Rīga: 28.8. – 2.9.2014

Helsinki: 6. – 13.9.2014

Mākslinieki, kas piedalās ekspedīcijā, atsaucās starptautiskam aicinājumam, un tos izvēlējās žūrija, kurā darbojās arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese. „Sound Development City“ ekspedīcijas laikā mākslinieki veido individuālus projektus, īslaicīgas intervences publiskajā telpā, radošās darbnīcas un performances, kurās piedalīsies arī Latvijas mākslinieki un interesenti. Ekspedīcijas laikā tās dalībnieki aicinās ieskatīties savās radošajās nostādnēs, darba procesā un pētījumos, kas būs pieejami tiešsaistes dienasgrāmatā un tiešsaistes radiostacijā.

Ekspedīcijas mākslinieki:
Džons Gžiničs (John Grzinich) [US/EE], Viviāna Kakuri (Vivian Caccuri) [BR], Malgožata Goliševska (Małgorzata Goliszewska) [PL], Andreass Oskars Hiršs (Andreas Oskar Hirsch) [DE], Rihards Eigners (Richard Eigner) [AT], Reičela S. Džeimsa (Rachel S. James) [CA/US], Janfaņa Li (YangFan Li) [CN], Morics Vetšteins (Moritz Wettstein) [CH], Maša Drndiča (Masa Drndić) [HR], Tjago Romanjāni-Silveira (Tiago Romagnani Silveira) & AEAEAEAE, Ruta Lea Danona (Ruth Lea Danon) [IL].

Vairāk informācijas par „Sound Development City” un ekspedīcijas māksliniekiem [šeit]

http://sound-development-city.com/now/en/

http://facebook.com/sounddevelopmentcity

Sound Development City ir kultūras iniciatīvas Sound Development projekts (http://www.sound-development.com/en), kas veidots kā platforma mākslas un kultūras norišu veidotāju atbalstīšanai, sadarbībai un apmaiņai. Sound Development City tiek viedots un attīstīts sadarbībā ar uzņēmumu Heller Enterprises.

 

AICINĀM PIETEIKTIES

Interesenti aicināti pieteikties „Sound Development City“ mākslinieku projektos, kas iesaista publiku:

Džona Gržiniča projektā “Klausīšanās kontekstā”
No 29. augusta līdz 1. septembrim, astoņās vietās Rīgā

Mēs bieži domājam par to, kā mūsu pilsētas izskatās, taču – kā tās izklausās? Vai tajās ir īpašas vietas ar īpašām skaņām? Vai pilsētas identitāti veido arī tās skaņa? Šādus un līdzīgus jautājums Džons Gržiničs pēta savā projektā “Klausīšanās kontekstā”. Viņš aicinās dalībniekus veltīt 20 minūtes laika, lai vienkārši sēdētu un ar vairāku mikrofonu palīdzību klausītos pilsētas skaņā. Kamēr dalībnieki ērti sēdēsi ar aizvērtām acīm, Džons ierakstīs skaņas un filmēs tos klausīšanās stāvoklī. Pēc vairāku minūšu uzmanīgas klausīšanās, viņi atvērs acis, un mākslinieks izvaicās dalībniekus par viņu iespaidiem.

Ja vēlies piedalīties, nosūti savu vārdu un telefona numuru uz e-pasta adresi info@maaheli.ee, norādot ziņojuma tematu “I want to listen to Riga"

 

Viviānas Kakuri projektā „Klusā pastaiga“
1. septembrī, sākums plkst. 10.00
Daugavas kreisajā krastā Rīgā

Astoņas stundas klusumā. “Klusā pastaiga” ir brazīliešu mākslinieces Viviānas Kakuri vadīts astoņu stundu ceļojums pilsētā, kura laikā sarunāšanās ir liegta. Divdesmit dalībnieki klusē, apmeklējot vietas ar spēcīgu akustisko aktivitāti, pilsētas trokšņiem un citiem dzirdes kairinātājiem, tos vērojot un sazinoties ar žestiem un kustībām. Noteiktās vietās paredzēta arī apstāšanās – tajās dalībnieki varēs atpūsties, pierakstīt novēroto vai pat pasnaust. 2. septembrī „Sound Development City“ Rīgas programmas ietvaros „Klusā pastaiga“ sāksies Daugavas kreisajā krastā un noslēgsies Preses namā ar īpaši gatavotām vakariņām, kurās runāt būs atļauts.

Lai pietiektos, lūdzu, sūtiet ziņu (angliski) http://www.facebook.com/caminosilencio


 

1 / 2