en
  • Aģentūra REFLECT

SURVIVAL KIT 12 ATKLĀŠANAS nedēļas nogale

Šogad atklāšanas svinības noris sadarbībā ar festivālu "Dzejas dienas"!


Ieeja visās atklāšanas notikumu vietās un pasākumos: BEZ MAKSAS! Visi muzeji, kuros noris festivāls Survival Kit būs atvērti apmeklētājiem ierastajā darba laikā.


PIEKTDIENA, 03.09.2021


Programma

> Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā

15.00 ‒ 18.00 Mākslinieces Andas Lāces performance instalācijas “Valsi dejo tā!” ietvaros sadarbojoties ar komponisti Alisi Rancāni.


> Raiņa un Aspazijas māja, Andreja Upīša memoriālais muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs 


16.00 Festivāla Survival Kit 12 kuratoru Ovulas Durmusoglas un Joannas Varšas ekskursija trijos Centra rajona muzejos angļu valodā ar sākumu Raiņa un Aspazijas mājā, kur atklāšanas dienā būs iespēja nogaršot Dagnas Jakubovskas un Joannas Gavroņskas-Kulas “Nākotnes maizi”, kas tapusi pēc spekulatīvas un eksperimentālas receptes, autorēm domājot par vides un klimata izmaiņām uz mūsu planētas. “Nākotnes maize” ir inovatīvu, eksperimentālu recepšu un ēdienu sērija, kas tapusi, ietekmējoties no atšķirīgiem nākotnes scenārijiem; ar šo projektu var iepazīties festivāla Survival Kit 12 izstādes ietvaros Raiņa un Aspazijas mājā.


Ekskursijas laika grafiks ar kuratorēm:

16.00 Ekskursija >> Raiņa un Aspazijas mājā, kur ir skatāmi Ingrīdas Pičukānes, Felicitas Pauļukas, Dagnas, Jakubovskas, Joannas Gawroņskas-Kulas un Dineo Seshee Bopapes mākslas darbi.


17.00 Ekskursija >> Andreja Upīša memoriālajā muzejā, kur redzami Ievas Epneres, Gulsunas Karamustafas un Dineo Seshee Bopapes mākslas darbi.


17.40 Ekskursija >> Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kur skatāmi Eva Koākovas, Andas Lāces un Dineo Seshee Bopapes darbi.> mākslas galerijā NOASS

19.00 ‒ 20.00 Festivāla “Dzejas dienas 2021” atklāšanas lasījums. Uzstāsies Marija Luīze Meļķe, Andris Kalnozols, Ingmāra Balode un Edvīns Raups.


20.00 ‒ 21.00 mākslinieces un filmu kuratores Ievas Balodes un skaņu mākslinieka un dzejnieka Artūra Puntes analogā audiovizuālā performance. 


21.00 ‒ 23.00 DJ vakars ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītājas Solvitas Kreses, Survival Kit 12 kuratores Ovulas Durmusoglas un festivāla “Dzejas dienas 2021” līdzkuratora Henrika Eliasa Zēgnera mūziku.


Notikuma vietas un partneri: 

> Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela 30, Rīga 

> Andreja Upīša memoriālais muzejs, Brīvības iela 38-4, Rīga

> Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a-26, Rīga

> Mākslas galerija NOASS, AB dambis 2, Rīga


_______________________________________________________

SESTDIENA, 4.septembris

Programma

Visi muzeji, kuros noris festivāls Survival Kit būs atvērti apmeklētājiem ierastajā darba laikā, sekojoši muzeji būs atvērti apmeklētājiem ilgāk un aicinām šajos muzejos uzzināt vairāk par Survival Kit 12 izstādi un muzeju kopā ar mākslas vēstnešiem!:

> Ojāra Vācieša muzejs: 15.00 ‒ 21.00 

> Jāņa Akuratera muzejs: 15.00 ‒ 21.00 


>> Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, Ojāra Vācieša muzejs un Jāņa Akuratera muzejs

15.00 Festivāla Survival Kit 12 kuratoru Ovulas Durmusoglas un Joannas Varšas ekskursija trijos Pārdaugavas muzejos angļu valodā ar sākumu Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.


Ekskursijas plāns:

>> Sākums 15.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, kur ir skatāmi Annas Salmanes, Flo Kasearu, Elīnas Vītolas, Oskars Davicka, Jennas Sutelas un Dineo Sešē Bopapes mākslas darbi.


>> turpinājumā Ojāra Vācieša muzejā redzami Giorgi Gago Gagoshidzes, Kaspara Groševa un Ineses Groševas, kā arī Orītas Ašerijas un Dineo Sešē Bopapes mākslas darbi.


>> noslēgumā Jāņa Akuratera muzejā skatāmi Ievas Kraules-Kūnas, Johannas Hedvas un Dineo Sešē Bopapes mākslas darbi. 


> Ojāra Vācieša muzejs 

15.00 ‒ 17.00 Laikmetīgās mākslas eksperimentu darbnīca bērniem un jauniešiem (8‒15 gadi) CITI REDZĒS, KA UZTRAUCOS kopā ar mākslinieci Evu Vēveri (ar iepriekšēju pieteikšanos mara[at]lcca.lv). 


> Jāņa Akuratera muzejs

16.00 ‒ 20.00 Mākslinieku Gundegas Evelones un Andra Landaua veidota darbnīca ģimenēm “Skaistuma mušiņu rāmētava” (brīva pieeja visas pēcpusdienas garumā).

 


> LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs

16.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzeja direktora, režisora Jāņa Siliņa vadīta ekskursija muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.


17.00 ‒ 18.30 Mākslinieces Annas Salmanes veidotā performance “Viņa sēž uz krēsla”. Performances notiek Annas Salmanes Survival Kit 12 festivālam veidotā darba ietvaros, kas ir skatāms muzeja Teātra zālē.


17.00 ‒ 18.30 Visvalža Dreiskas mūzikas izlase ar veltījumu festivāla Survival Kit 12 tēmām, Eduardam Smiļģim, teātrim un dažādām pasaules skaņu kultūrām trijās daļās ar izlases autora ievadiem. 


18.30 ‒ 20:00 Mākslinieka Kaspara Groševa skaņas performance ar viņa pusaudža gados kasetēs iemūžinātiem pirmajiem skaņas eksperimentiem māksliniekašībrīža interpretācijā kā dialogs ar Martas Trekteres performanci “Painless Youth / Nesāpīgā jaunība”.


19.00 ‒ 20.00 Mākslinieces Martas Trekteres performance “Painless Youth / Nesāpīgā jaunība”, kurā māksliniece pievērš uzmanību sāpju cēloņiem cilvēka dzīvē, viņam novecojot. 


20.00 ‒ 21.00 Performatīva pseido bārmeņu apvienība АУО “Скини би4ез” sadarbībā ar bāru “Pils” un Visvalža Dreiskas mūzikas izlases noslēdzošā daļa ar veltījumu ritmiskajam etnodžezam muzeja pagalmā.


21.00 ‒ 03.00 “Satori” dzejnieku un mākslinieku diskotēka “Pirmā reize” ar Evelīnas Andžānes, Kārļa Vērdiņa, Katrīnas Neiburgas, Jāņa Šneidera, Lienes Rumpes, Agneses Krivades, Raimonda Ķirķa, Marijas Luīzes Meļķes un vēl citu dzejnieku un mākslinieku sarūpētu dejojamu un viņiem svarīgu mūziku un stāstiem par pirmo reizi. 


Norises vietas un partneri:

Ojāra Vācieša muzejs (O. Vācieša iela 19)

Jāņa Akuratera muzejs (O. Vācieša iela 6a)

LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs (E. Smiļģa iela 37)

Festivāls “Dzejas dienas 2021”

Interneta žurnāls “Satori” (biedrība “Ascendum”)

Bārs “Pils”


_______________________________________________

Organizē: 

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Festivāls “Dzejas dienas 2021”

Interneta žurnāls “Satori”


Atbalsta:

Valsts kultūrkapitāla fonds, KultūrElpa, Rīgas dome, Somijas mākslas atbalsta fonds FRAME, Turcijas laikmetīgās mākslas atbalsta fonds SAHA, Gētes institūts Rīgā, Francijas institūts Latvijā, Arctic Paper, Green Print, Arteritory, LSM.LV, Punctum, Satori, Radio Naba 


Uzmanību!

Dalība pasākumos muzeja dārzā un iekštelpās iespējama, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus COVID-19 izplatības mazināšanai. Ieeja pasākumos, tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas faktu. Derīgais sertifikāts būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

 

Foto & video

Informējam, ka pasākumā tiks fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākuma teritorijā, Jūs apliecināt, ka esat informēts/a par iespēju tikt iekļautam/i audio vai vizuālajā materiālā.

Lasīt vairāk