...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Trajektorija 2 - "Brīva doma ir par brīvu"
RIXC Mediju telpa, 11.Novembra krastmala 35, Rīga
21.03.05 - 22.03.05

Māras Traumanes projekta ietvaros tiek apzinātas procesuālās mākslas formas - performances, intervences, sadarbības projekti, kas tradicionāli neatbilst mākslas institūciju "izstāžu" prasībām, un kas, ignorējot ierašas, spēj paust krasu kritisku nostāju pret norisēm mākslā un sabiedrībā.

Projekta meistardarbnīcas un prezentācijas iepazīstinās ar pašorganizācijas formām un DIY (Do it yourself - dari pats) kultūru, jaunām performances mākslas stratēģijām un izaicinošu radošu vēršanos pret starptautisko mākslas eliti. 

"Chicks on Speed"

Radošā darbnīca "Brīva doma ir par brīvu" (Free thinking is for free) 21.-22. martā RIXC Mediju telpā 

Noslēguma pasākums 22. martā plkst. 20.00 RIXC Mediju telpā, 11. novembra krastmalā 35.

Pieteikšanās darbnīcai, nosūtot līdz 15.martam pieteikumu - īsu radošo biogrāfiju, interešu aprakstu un kontakttālruņa nr., ar norādi "Free thinking" uz e-pastu darbnica@camp.lv.

Heilija Ņūmena (Hayley Newman) 

Lekcija-prezentācija " Izpildot performanci" 

17. marts 19.00 RIXC Mediju telpā, 11.Novembra krastmalā 35.

Performance pilsētā, pilsētas pētījums un kolektīva pilsētas pieredze 

24 stundu radošā darbnīca - performance "Dienas Diena"

no 18. marta plkst. 12.00 līdz 19. marta plkst. 12.00

Pieteikšanās darbnīcai, nosūtot pieteikumu - īsu radošo biogrāfiju, interešu aprakstu un kontakttālruņa numuru - līdz 10. martam uz e-pastu darbnica@camp.lv 

Rudenī varēs iepazīties ar mākslinieces Taņas Ostojičas (Serbija/Vācija) projektu - grāmatu un lekciju "Panākumu stratēģijas". 

Dalībnieki 

"Chicks on Speed" ir mākslas un mūzikas apvienība, kas ir starptautiski slavena ar "dari pats" kultūras ietekmēto, neierobežoto sadarbības praksi mūzikas, modes, performances, dizaingrafikas, video, radio u.c. jomās, kā arī ar savu mūzikas leiblu aktivitātēm. Rīgā, īpašā sastāvā - Melisa Logana (Melissa Logan, Hamburga), A.L.Stainere (A.L. Steiner, Ņujorka), Ketija Glāsa (Kathi Glas, Berlīne) mākslinieces vadīs divu dienu radošo darbnīcu "Free thinking is for free", kuras ietvaros paredzēts pārvērst Rīgu par lielāko radošo centru, veidot modes tērpu sēriju, kolonizēt Nacionālo Mākslas Muzeju un filmēt jaunu videomateriālu.   

Oficiālā mājaslapa: www.chicksonspeed.com 

Oficiālā neoficiālā mājaslapa: www.phinnweb.org/CoS

Melisa Logane un A.L Šteinere intervijā Mārai Traumanei

Heilija Ņūmena ir starptautiski pazīstama performanču māksliniece, pasniedzēja Čelsijas Mākslas un Dizaina augstskolā un Karaliskajā mākslas augstskolā Londonā. Viņas performances un izstādes ir norisinājušās virknē neatkarīgu mākslas telpu un mākslas institūciju: ICA, Barbican Art Centre, Tate Modern, Studio Voltaire (Londona) un Ikon galerijā (Birmingemā). 

Lekcijā Heilija Ņūmena iepazīstinās ar 12 gadu ilgo performanču praksi, ietverot mūzikas un skaņu performances, intervences, fiktīvas performanču dokumentācijas un darbus, kas sagatavoja patreizējo "Rubbernecking" projektu. 

Darbnīca iepazīstinās ar konceptuālu un stratēģisku mediju un dokumentācijas pielietojumu performanču mākslā. Sekojot laikraksta ziņu reportāžām, darbnīcas dalībnieki dosies 24 stundu radošā gājienā, kolektīvi pētot un kartējot pilsētu. Darbnīcas fotogrāfijas un kolektīvie iespaidi tiks izdoti neatkarīgā publikācijā "Dienas Diena" un izplatīti kopā laikrakstu "Diena".

1 / 1