en

Komiksu darbnīca

Mākslinieces Viviannas Marias Staņislavskas meistardarbnīca laikmetīgās mākslas iepazīšanai – komikss kā stāsta veidošanas paņēmiens, kas ļauj viegli un ar humoru runāt par personīgi svarīgām un sabiedrībā neērtām tēmām.

Māksliniece savā radošajā darbnīcā vecāko klašu skolēnus iepazīstinās ar to, kas ir komikss un kā ar tā palīdzību var runāt par sarežģītām tēmām, kā piemēramm, dzimumu līdztiesību un feminismu, emocijām un konfliktiem, dzimti un dzimumu, seksualitāti, atkarībām un vardarbību. Ar radošiem paņēmieniem risinās skolēniem nozīmīgās tēmas un to problemātiku mūsdienu Latvijas sabiedrībā. Klātienes nodarbībā ar vecāko klašu skolēniem tiks reflektēts par skolēnu izvēlētajām tēmām, to mītiem un priekšstatiem, kas tiek uzspiesti caur mediju ietekmi, bet ko viegli spēj atmaskot un komentēt laikmetīgā māksla. Māksliniece risinās šīs neērtās un tabu tēmas ar rotaļīgu paņēmienu palīdzību, diskrēti atmaskojot sabiedrībā valdošos mītus un stereotipus.

Darbnīca sastāv no vairākām daļām – sarunas / iepazīšanās ar darbnīcas dalībniekiem, dažādo pieredžu izlīdzināšana sarunas gaitā, tēmu definēšana un izlozēšana - kas tiek kombinētas ar izlozētu emociju un darbību; procesā tiek veidots katra darbnīcas dalībnieka 4 paneļu komikss.

Vivianna Maria Staņislavska ir grafiķe, kura primāri darbojas ilustrācijas jomā. Līdz šim veidojusi deviņas bērnu grāmatas. Par darbu “Skaļā klase” saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu “Jaunaudze” (grāmata tika arī pārizdota angļu un igauņu valodās). Vivianna aktīvi piedalās dažādās izstādēs Latvijā un ārzemēs, sarīkojusi 3 personālizstādes. Realizējusi 3 animācijas īsfilmas un pašizdevusi 4 zīnus. Māksliniece absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, studiju laikā paspējusi papildināt zināšanas Krakovā (Polija) un Lucernā (Šveice). Brīvbrīžos Vivianna aizraujas ar komiksiem – tie bieži parādās dažādos zīnos un komiksu izdevumos. Latvijas sieviešu intervijas “Krūšu stāsti” komiksa formātā bija apskatāmi Janas Kukaines kūrētajā izstādē “Glandula Mammae” (2018) Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Tikko sākusi darbu RMMT (Rīgas Mākslas un Mediju tehnikumā) par animācijas skolotāju. Vadījusi radošās darbnīcas bērniem Latvijā, Vācijā un Anglijā. Ikdienā darbojas ilustrācijas, animācijas un grafiskā dizaina jomās.


Lasīt vairāk