enCibelle Cavalli Bastos

Kūrortviesnīca „Las Venus: Chill Out Dimensional Fold Download“, 2018
instalācija, mainīgi izmēri


Kūrortviesnīca „Las Venus: Chill Out Dimensional Fold Download“ ir daudzdimensiju zinātniskās fantastikas vide, kura lejupielādēta uz Zemes. Viesnīcas īpašniece Sonja Kālekalona izspēlē sievišķību distopiskās, ilglaicīgās performancēs līdz īssavienojuma, lūzuma, sabrukuma punktam. Tālā nākotnē Zeme, virzoties pa savu orbitālo trajektoriju, ir sadūrusies ar citu planētu, liekot turīgajiem pamest Zemi jaunas kolonizējamas planētas meklējumos. Minoritātes un zemāko šķiru iedzīvotāji ir pamesti uz ekoloģiski brūkošās planētas. Bez iespējām aizbēgt. Kālekalona liek lietā savu sievišķo misticismu, lai izveidotu viesnīcu impēriju. Darot visu iespējamo, lai ierobežoto resursu apstākļos noturētos virs ūdens, lai izdzīvotu, viņa būvē viesnīcu. Viesnīcas saimniece iemieso sievietes spēju veikt daudzas lietas vienlaicīgi, piedāvājot sevi kā pavāri, apkopēju, daiļuma radītāju, izklaidētāju un menedžeri. Skatītāji kļūst par viesiem viņas mistiskajā impērijā. Instalācija veidota no postapokaliptiskiem dažādu nebiodegradējamu plastmasas priekšmetu atkritumiem, tā rada it kā retrofutūrisku uzliesmojumu un atsaucas uz klasicisma estētiku caur pieņemtās „labās“ gaumes pretmeta attēlojumu. Instalācija kritizē uzspiestās realitātes jēdzienus (to skaitā Džūditas Batleres dzimtes performativitāti) un runā par neatliekamiem ģentrifikācijas un ekoloģijas jautājumiem, kā arī pretošanās zonām, kuras rodas minoritāšu kopienās pirms ģentrifikācijas.


Sibeljes konceptuālā un starpdisciplinārā prakse veidojas paplašinātā laukā, kas ietver domradi, performanci, skaņu mākslu, video, glezniecību, tēlniecību un instalāciju. Ik dienu darbojoties sociālo tīklu stāstos ar lietotājvārdu @aevtarperform, tiek pētīta intrapolitika (politiskas darbības sevī pašā) un attīstīta nanopolitika (kolektīvie procesi, kas saistīti ar politikas veidošanos), izmantojot sevis deprogrammēšanas procesu — cīņu ar sabiedrības „ļaunprogrammatūru“, kuru veido sociālās matricas noteiktas identifikācijas definīcijas. Darbos apskatīta identitāšu dekonstrukcija un veidošanās, kā arī tas, kas eksistē pa vidu starp mūsu „īstajiem“ es un to ārējiem atveidiem, mums mijiedarbojoties katram savā individuālajā sarežģītībā, brīvi saplūstot citam ar citu un apkārtesošo vidi. Nebināra domāšana un nebinārs feminisms nojauc sabiedrībā redzamās ķermeņiem uzspiestās polarizācijas — sociāli kodēto „programmatūru“, kura lejupielādēta uz mūsu „aparatūras“. Izmantojot tehnoloģijas kā metaforu, ķermenis kļūst par rīku, ar kuru saņemt un raidīt digitāli kodētus signālus, kas mūsu ikdienā izpaužas kā vizuālas un performatīvas darbības.
#intrapolitics #nanopolitcs #radicalempathy

Mājaslapa: cibelle.tumblr.com

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur