en

Janek Simon

Septītnieka kunga piedzīvojumi, 2013

vienkanāla HD video un atrasti objekti; mainīgs izmērs, video 88' 13"


„Septītnieka kunga piedzīvojumi“ ir 2013. gadā veidota videointervija par Septītnieka kunga fantastisko dzīvi līdzās priekšmetiem no mākslinieka personīgā arhīva. Video veidots no vairāk nekā 4 stundu gara materiāla, kurš tiek no jauna montēts katrai izstādīšanas reizei. Intervijas laikā paustie fantastiskie apgalvojumi atklāj stāstu stāstīšanas iespaidīgo dabu un atspoguļo kaut ko no paša mākslinieka mistiskās aktīva pasaules apceļotāja identitātes. Simons veidojis projektus Madagaskarā, Indijas dienvidos un Āfrikā, katru reizi vākdams priekšmetus un suvenīrus, kuri stāstu stāstīšanu attēlo abstraktā formā. Katrā vietā, kur darbs parādās, tas iegūst jaunu identitāti un struktūru.


Mākslinieku iedvesmo zinātniskas teorijas un modeļi, kā arī tādas akadēmiskas disciplīnas kā ģeogrāfija un ekonomika, kuru nozīmība un specifiskums ir pakļauts nemitīgām pārmaiņām civilizācijā. Simona objekti bieži vien ir vizualizācijas, kas balstītas matemātiskās formulās un statistiskos datos. To eksperimentālie un anarhiskie aspekti uzrāda pretrunas starp zinātniskām teorijām un ikdienas dzīves realitāti, socioloģiskām parādībām un politiku. Daudzos viņa darbos izmantotas sarežģītas elektroniskas sistēmas, kuras radītas „no nekā“ saskaņā ar „dari pats“ filosofiju. Simons apzināti turpina meklēt prakses un stratēģijas, kuras piedāvā alternatīvas tām, kas atrodamas mūsdienu masveida ražošanas kultūrā un dominējošā mākslas radīšanas sistēmā.

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur