en

Kris Lemsalu

Spoku nometne, 2012
keramika, guļammaisi; mainīgs izmērs


„Spoku nometne“ ir instalācija, kas veidota no guļammaisiem un keramikas suņu galvām — objektiem, kurus nav tik viegli saistīt vienu ar otru. Figūras, kuru radīšanai šie objekti izmantoti, ir neviennozīmīgas: nav skaidrs, vai tās attēlo izstumtos, labākos draugus, fantastiskas, metaforiskas būtnes vai arī nāves priekšvēstnešus. To krāsainās un rotaļīgās formas var uztvert arī kā atsauci uz Rīgas cirka ziloņu mītni, kurā tās izvietotas, vai arī kā zināmu klaidonību, kas saistīta gan ar savvaļas suņiem, gan ceļojošo cirku. Tā kā asemblāža saistīta ar suni kā ikonu, to var uztvert arī kā talismanu, kas satur burvju vārdus ceļotājiem no vietas uz vietu, klejotājiem un pieaugošajā galaktikā pazudušiem starpzvaigžņu kosmosa kuģotājiem.

Lemsalu rada objektus un akcijas, kas balstīti gan uz tautas tradīcijās sakņotiem paņēmieniem, gan uz iztēlotiem scenārijiem, kuri smelti no futūristiskām nākotnes pasaulēm. Nākusi no keramiķu vides, viņa daudzslāņainos darbos eksperimentē ar materialitāti un abstrahētām ķermeņa koncepcijām, atšķirīgus materiālus kombinējot smalkās asemblāžās. Cilvēka un ar to nesaistītu ķermeņu formu porcelāna skulptūras savienotas ar atrastiem dabiskiem materiāliem, piemēram, kažokādām, ādu un vilnu. Šīs instalācijas funkcionē gan kā pašpietiekami naratīvi, gan arī kā Krisas Lemsalu performanču skatuve — skulptūras kļūst par rekvizītiem un mākslinieces kostīmu sastāvdaļām. Savos jaunākajos darbos (piemēram, Going, going, kas veidots kopā ar Kipu Malonu Performa 17 biennālē Ņujorkā, kuras kuratores bija Esa Nikle un Maike Gauvenberga) māksliniece pievienojusi savām performancēm jaunu elementu — sadarbību ar mūziķiem.


Mājaslapa: www.krislemsalu.com

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur