en
Romans Korovins

Mašīna pārdošanai, 2018
fotogrāfijas, gleznas; mainīgs instalācijas izmērs, 2 foto: 150×150 cm


„Mašīna pārdošanai“ ir fotogrāfiju diptihs, ko papildina virkne fotogrāfiju un glezniņu, kurās mākslinieks sev ierastā manierē žonglē ar tēliem un to nozīmēm, ar pāris kustībām ikdienišķu situāciju pārvēršot ironiskā stāstā. Mēs varam nojaust, ka fotogrāfijā redzamā persona pārdod mašīnu un aizbrauc atvaļinājumā. Vienā no kadriem fiksēta mašīna, otrā — stāsta varone, kas atslābināti sauļojas uz klintīm. Pats stāsts meklējams kaut kur pa vidu starp diviem attēliem, kas gluži kā gleznas eksponētas pie telpām sienām, ļaujot iztēloties neskaidro notikumu virkni, kas piemeklējusi fotogrāfijā redzamo sievieti. Iztēlotie notikumi, kā zemsvītras piezīmes, pavīd mazformāta fotogrāfijās un gleznās, atsedzot nelineārus mikrovēstures segmentus un pārvēršoties gandrīz metafiziskos pieredzes fraktāļos. Šādā veiā ārpuszeme no metaforas tiek apvērsts atpakaļ un piezemēts realitātē, izaicinot skatītāju pārmest jaunu nozīmju kūleni.


Romanam Korovinam raksturīgais izteiksmes veids ir atpazīstams neatkarīgi no medija, kurā viņš strādā. Kā fotogrāfijās, gleznās un zīmējumos, tā arī video darbos un instalācijās sastopams gan ironisks un reizēm absurds sadzīvisku situāciju tvērums, gan ikdienišķu lietu un priekšmetu fiksācija. Attēli visbiežāk tiek grupēti diptihos, radot jaunas nozīmes savstarpējā mijiedarbībā. Vai arī, mēģinot veidot negaidītus sižeta izvērsumus, mākslinieks apkopo vairākus attēlus un instalācijas elementus, ko papildina asprātīgi teksta risinājumi. Darbi top Mangaļos, Rīgas perifērijā, kur atrodas Romana sievas vecāku māja. Šī vieta ir kļuvusi par mākslinieka radošuma centru un patvērumu vienlaikus. Romans Korovins nāk no Latvijas krievvalodīgās sabiedrības daļas, kurai outlander jeb neiederības pieredze ir labi zināma, un tas ļauj atsegt daudzslāņainos šīs kompleksās identitātes aspektus.


Mājaslapa: romankorovin.com

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur