en

Programma


Lasīt vairāk

Atklāšana: ceturtdiena, 6. septembris18:00 Festivāla Survival Kit 10.0 un Leer|Stelle atklāšana

18:30 Sibeljes Kavalji-Baštusas performance
Sonjas Kālekalonas produkti labākai dzīvei, to stāsta jaunumi no retro-nākotnes

Angļu valodā.
Vieta: arēnas koridors

Sonja Kālekalona izspēlē sievišķību distopiskās, ilglaicīgās performancēs līdz īssavienojuma, lūzuma, sabrukuma punktam. Daudzus gadus tālā nākotnē Zemes orbitālā trajektorija sadūrās ar citu planētu, liekot turīgajiem pamest zemi jaunas kolonizējamas planētas meklējumos. Minoritātes un zemāko šķiru iedzīvotāji tika pamesti uz ekoloģiski brūkošās planētas. Bez iespējām aizbēgt, Kālekalona liek lietā savu sievišķo misticismu, lai izveidotu viesnīcu impēriju. Darot visu iespējamo, lai ierobežotu resursu apstākļos noturētos virs ūdens, viņa būvē viesnīcu ar mērķi izdzīvot. Viesnīcas saimniece iemieso sievietes spēju veikt daudzas lietas vienlaicīgi, piedāvājot sevi kā pavāri, apkopēju, estētiķi, izklaidētāju un menedžeri. Skatītāji kļūst par viesiem viņas mistiskajā impērijā.

19:00 Ivetas Poles performance
Šodien pasaulē

Latviešu un angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Improvizētas mūzikas pavadībā aktrise Iveta Pole sadarbībā ar režisori Kristīni Vītolu un komponistu un pianistu Rūdolfu Macatu iepazīstinās publiku ar ziņu izlasi, kas izgaismo nozīmīgus vēstures pagriezienus un to ietekmi uz migrācijas plūsmām no pagājušā gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Iezīmējot izmaiņas gan pasaules ģeopolitiskajā kartē, gan indivīdu likteņos, brīžiem monotoni virknētā informācijas straume ļauj vārdiem atdalīties no to sākotnējās jēgas, atsedzot mediju manipulatīvos mehānismus un akumulējot šaubas par ziņu patiesumu.

20:30 Crazy Clowns’ Disco!

Vieta: cirka arēna

Pasaulē slavenāko cilvēku DJ seti - Marta Trektere, Labais Dāma, Kaspars Groševs, Elīna Sproģe, Rojs Rodžers, Jeļena Glazova, Mārtiņš Ķibers un Sandra Mētra.


01:00 DJ Kasiuss Fadlabi

Hiti no zaņķiem un teroristu zemēm

Vieta: cirka arēna

Kasiuss Fadlabi atskaņos gandrīz visu no dažādām pasaules vietām. No Dienvidāfrikas vai Jemenas, Bruklinas vai Teherānas, japāņu hip-hopa vai karstasinīgās bhangra dejas mūzikas ritmiem. Velciet kājās deju kurpes un pievienojaties!Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur