en

Programma


Lasīt vairāk

Piektdiena, 7. septembris


16:00 Filmas seanss/saruna ar mākslinieci Kristinu Normani
Svinīgās telpas

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Filmas seanss un saruna ar mākslinieci par viņas filmu „Svinīgās telpas“ pieskarsies ideoloģisku telpu radīšanai un izmantošanai dažādos kontekstos. Filma veidota kā lekcija-performance, kura norisinās Padomju laika skolas aktu zālē Tallinā. Ar krievvalodīgo skolu skolēnu līdzdalību, darbs dekonstruē skandālu plašsaziņas līdzekļos par anti-igauniskas fotogrāfijas uzņemšanu Igaunijas vēstures muzeja zālē, kura tapusi pirmklasnieku uzņemšanas ceremonijas ietvaros kādā no Tallinas krievu skolām.

17:00 Saruna ar mākslinieci Maju Tu Perē
Kristāla robeža

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Maja Tu Perē iepazīstinās ar savu projektu The Crystal Frontier (Kristāla robeža) un neseno izpēti par pēdējo sievieti, kurai mākslinieces dzimtajā pilsētā Ženēvā, Šveicē, tika izpildīts nāves sods par raganību. Mākslinieces projekts apskata sieviešu grupu, kas veido autonomu komūnu nomaļā tuksnesī Ņūmeksikas štata dienvidrietumos, mēģinot izbēgt no kapitālisma
un patriarhālo normu važām.

18:00 Lekcija-performance ar Slavs and Tatars
Transliteratīvā ķircināšana

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Raugoties caur fonētisku, semantisku un teoloģisku pārteikšanos lēcu, „Transliteratīvā ķircināšana“ apskata transliterācijas — rakstības konvertācijas — kā vienlaicīgi pretošanās un pētniecības stratēģijas potenciālu tādās jomās kā identitātes politika, koloniālisms un ticība. Mākslinieku aktuālā darbu cikla “Transliteratīvā ķircināšana” jaunākā lekcija-performance koncentrējas uz bijušās Padomju Savienības tjurku valodām, kā arī tjurku ietekmes sfēras
austrumu un rietumu robežteritorijām, tas ir, Anatoliju un Siņdzjanu/Uiguristānu. Ļeņins uzskatīja, ka austrumu revolucionēšana sākas ar visu PSRS pakļauto musulmaņu alfabētu latinizāciju. Alfabētu uzvaras gājieni vienmēr sekojuši impērijām — arābu sekoja Islāma uzplaukumam, latīņu sekoja Romas katolicismam un kiriliskais sekoja pareizticībai un vēlāk komunismam. Šī lekcija-performance tiecas nevis emancipēt tautas un nācijas, bet gan skaņas, kuras veļas no mūsu mēlēm.

19:00 Denisa Hanova lekcija
Nācija - celtne, kura top? Komentāri par nacionālismu globālās neziņas līmenī

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Savā lekcijā Deniss Hanovs apskatīs 19. gadsimta romantiskā nacionālisma ietekmi un etniskā
nacionālisma dominanci Austrumeiropā un Baltijas valstīs. Plūstošu robežu un identitāšu noteikta globalizācija ir romantiskā nacionālisma Cits, nacionālās kopienas ienaidnieks. Austrumeiropā un Baltijā nācija joprojām ir slēgta likteņa kopiena, kuras locekļus vieno dažādas traumatiskas pieredzes, neļaujot Citam šai kopienai pievienoties. Kas notiktu, ja Austrumeiropas un Baltijas nācijas radikāli atvērtu savas robežas un pieņemtu iekļaušanu un dažādību?
Deniss Hanovs ir starpkultūru komunikācijas profesors Rīgas Stradiņa universitātē, vieslektors Berlīnes Brīvajā universitātē un Vīnes Universitātē. Hanova raksti un grāmatas pievēršas virknei problēmu, tostarp nacionālismam Eiropā, etnisko minoritāšu iekļaušanai Latvijā un postkoloniālisma jautājumiem Baltijas valstīs.

20:30 Orbītas performance

Latviešu, Angļu, Krievu, Latgaliešu valodās.
Vieta: cirka arēna

Apvienība „Orbīta“ ir Latvijas krievu dzejnieku, fotogrāfu, mūziķu un multimediju mākslinieku kolektīvs, kas iesaistīts Latvijas kultūras ainā kopš 1999. gada ar performancēm un mākslas instalācijām, bilingvālas literatūras izdošanu, dzejas krājumiem, fotomākslas grāmatām un pētniecisku literatūru. Kolektīvs ne tikai popularizē Latvijas krievu dzejnieku darbus, bet arī tulko latviešu dzeju krievu valodā, aktīvi un veiksmīgi veidojot saites starp krieviski un latviski runājošiem autoriem. Dzejnieku un mākslinieku grupa „Orbīta“ radīs jaunu audiovizuālu performanci, kura atsauksies uz Rīgas cirka ēku un festivāla tēmu.

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur