en

Programma

Kommunalka-Community


Kommunalka-Community bija festivāla Survival Kit 11 publiskā programma, kas norisinājās gan festivāla telpās, gan ārpus tām kā raidījumu cikls radio Naba. 


Nosaukums Kommunalka-Community iezīmē jautājumus un problēmas, kas Latvijā pastāv, veidojot iekļaujošu sabiedrību. Bieži vien šķiet, ka mēs esam kaut kur pa vidu – nevēloties pieņemt etniskās, rasu, seksuālās minoritātes, it kā šo kopā sadzīvošanu joprojām uzspiestu padomju laika kommunalkas princips jeb komunālais dzīvoklis, kurā dažādiem cilvēkiem piespiedu kārtā nācās mitināties vienā mājoklī. Turklāt, šķiet, ka tikpat lielu pretestību izraisa arī no angļu valodas speciāli netulkotais vārds 'community' jeb 'kopiena', kas aicina domāt par pozitīvā un iekļaujošā mijiedarbībā balstītiem kopā dzīvošanas formātiem. Kāds tad ir un kāds varētu būt Latvijas sabiedrības modelis starp kommunalku un community? Šajā telpā kopā kopā ar uzaicinātajiem viesiem mēģināsim saprast problēmas, raisīt diskusijas un meklēt risinājumus iekļaujošākas nākotnes sabiedrības veidošanā.

Lasīt vairāk

PIKNIKS ar mākslinieci Līgu Spundi


Piknikā ar Līgu Spundi bija iespēja iepazīties ar mākslinieces darbu “Neviena svētība par ļaunu nenāks”, tā tapšanu un vienu no motīviem – Deivida Vetera (David Vetter, The Bubble Boy) neparasto dzīves stāstu. Deivids Veters piedzima 1971. gada 21. septembrī ASV. Kopš dzimšanas, zēns cieta no smaga kombinēta imūndeficīta sindroma (SCID), kas viņa izredzes izdzīvot ārpus sterilas vides padarīja neiespējamas. Līdz ar Deivida nākšanu pasaulē viņa vecāki pieņēma lēmumu zēnu ievietot speciāli veidotā izolatorā, līdz tiks atrasts risinājums imunitātes iegūšanai. Prognozēto dažu mēnešu vietā absolūti sterilā un izolētā telpā Deivids pavadīja 12 gadu jeb visu savu dzīvi. Lai arī Deividam tika nodrošināti izdzīvošanai vajadzīgie apstākļi, dzīve izolatorā spēcīgi iespaidoja viņa uztveri un attiecības ar ārpasauli. Piknika ietvaros, apmeklētājiem būs iespējams skatīt filmu fragmentus kopā ar mākslinieces stāstijumu. 



“Neviena svētība par ļaunu nenāks” bija multimediju instalācija, kas reflektē par attiecībām, drošības sajūtu, pārlieku lielu vēlmi pasargāt un ticību pārdabiskajam kā aizsardzības stratēģiju.