en

Programma

Kommunalka-Community


Kommunalka-Community bija festivāla Survival Kit 11 publiskā programma, kas norisinājās gan festivāla telpās, gan ārpus tām kā raidījumu cikls radio Naba. 


Nosaukums Kommunalka-Community iezīmē jautājumus un problēmas, kas Latvijā pastāv, veidojot iekļaujošu sabiedrību. Bieži vien šķiet, ka mēs esam kaut kur pa vidu – nevēloties pieņemt etniskās, rasu, seksuālās minoritātes, it kā šo kopā sadzīvošanu joprojām uzspiestu padomju laika kommunalkas princips jeb komunālais dzīvoklis, kurā dažādiem cilvēkiem piespiedu kārtā nācās mitināties vienā mājoklī. Turklāt, šķiet, ka tikpat lielu pretestību izraisa arī no angļu valodas speciāli netulkotais vārds 'community' jeb 'kopiena', kas aicina domāt par pozitīvā un iekļaujošā mijiedarbībā balstītiem kopā dzīvošanas formātiem. Kāds tad ir un kāds varētu būt Latvijas sabiedrības modelis starp kommunalku un community? Šajā telpā kopā kopā ar uzaicinātajiem viesiem mēģināsim saprast problēmas, raisīt diskusijas un meklēt risinājumus iekļaujošākas nākotnes sabiedrības veidošanā.

Lasīt vairāk

NEIZMANTOTAIS POTENCIĀLS = RADIKALIZĀCIJA?: Diskusija


Latvija vēstures notikumu rezultātā piedzīvoja, kā arī šodien norit cilvēku mobilitāte. Kāda būtu bijusi Latvija šodien un kāda Latvija var būt rītdien, ja spētu izmantot valsts jaunpienācēju pilnu potenciālu. No augstu kvalifikāciju inženieriem Padomju laikos līdz apkopējai šodien, vai no pieredzējuša zobārsta šodien līdz noliktavas darbiniekam rītdien? Cik daudz jaunpienācēji ir jānoniecina, lai rastu naidu un dusmas pret valsti un sabiedrību, kurā dzīvo?


Sarunu moderēja Miks Celmiņš.

Piedalījās:

Margarita Putniņa, pasniedzēja, pedagoģijas doktore, dzejniece un tulkotāja un budistu mūķene Končog Dordže Khadro;

Dainis Deigelis, dzejnieks, patvēruma meklētāju mentors;

Mustafa Elkhonezy, lidmašīnas inženieris, uzņēmējs

Abdelhamid Elmarya, Arābu Kultūras centra direktors;

un citi jaunpienācēji - Latvijas iedzīvotāji.