...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Ģimeņu dienas

6., 13., 20., 27. septembrī 12.00-16.00 Urbānās ornitoloģijas uzdevumi ģimenēm un bērniem


Visu festivāla norises laiku aicinām pieteikt 8.-12. klašu skolēnu grupas ekskursijām festivālā mākslas vēstneša vadībā un radošajai darbnīcai "Līdzdalības skola"!


Krista Burāne festivālā SURVIVAL KIT piedāvā radošo darbnīcu „Līdzdalības skola”

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (www.lcca.lv), režisore Krista Burāne un māksliniece Ieva Kauliņa aicina skolas vecuma bērnus un jauniešus (14-18 gadi) pieteikties radošajai darbnīcai festivāla SURVIVAL KIT ietvaros.

 „Līdzdalības skola” ir jauna formāta radošā darbnīca, kuras laikā bērni un jaunieši radīs mākslas darbu – protestu. Darbnīcas laikā tās dalībnieki iepazīsies ar dažām mākslinieciski interesantām aktīvisma formām un domās par to, kā būt drosmīgiem un sociāli aktīviem situācijās, kad saskaramies ar netaisnīgumu.

Ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas vēstnešu palīdzību skolēnu grupas varēs reflektēt par plašu, šobrīd jauniešiem aktuālu tēmu loku, nelielās grupās izspēlēt situācijas, kurās tiek veicināta lēmumu pieņemšana, politiskā iniciatīva, un pilsoniskā līdzdalība.

Līdzdalības skolas radošās darbnīcas mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību iespējām un nepieciešamībai būt aktīviem brīžos, kad tiek pieņemti sabiedrībai būtiski lēmumi. Pasaulē kopumā pēdējo gadu laikā ir pieaugusi jauniešu vēlēšanās tikt sadzirdētiem tad, kad pieaugušie lemj par pasauli, kurā lielāko savas dzīves daļu nāksies pavadīt tiem cilvēkiem, kas šobrīd ir bērni un pusaudži. Tomēr Latvijā jaunieši savas balss spēku neapzinās un to aktivitāte, izsakot savu viedokli, ir maza. Tāpēc piedāvājam „Līdzdalības skolas” darbnīcu, kurā apvienojot dažādas līdzdalības teātra un vizuālā aktīvisma metodes, rosināsim jauniešus domāt par to, kā nebūt pasīviem vērotājiem, bet ar aktīvu līdzdarbošanos formulēt savus viedokļus par problemātiskiem jautājumiem, kā tos izteikt, lai pievērstu tiem uzmanību un padarītu tos sadzirdamus.

„Līdzdalības skolas” laikā jaunieši:

* iepazīsies ar sociāli aktīviem mākslas darbiem (piemēri no teātra un vizuālās mākslas), kuri iedvesmo radīt estētiski interesantus aktīvisma piemērus demokrātijas apdraudējuma situācijā;

* diskutēs par kādu sociāli aktuālu problēmu demokrātijas apdraudējuma situācijā;

* mazās grupās padziļināti iepazīs kādu mākslinieciski interesantu protesta vai viedokļa izteikšanas formu;

* radīs savu mākslinieciski interesantu protesta versiju, ja pulcēties lielās grupās nav iespējams.


Pirmā “Līdzdalības skolas” darbnīca tiks izspēlēta 5. septembrī plkst. 16:00-18:00 SURVIVAL KIT Festivālā, “Baltās nakts” ietvaros režisores Kristas Burānes vadībā. Šai darbnīcai aicinām pieteikties ikvienu interesentu, vecumā no 14-25 gadiem! Brīdinām, ka darbnīca tiks dokumentēta – filmēta un fotografēta projekta publicitātes vajadzībām. Piesakies šeit! https://ej.uz/Lidzdalibasskola


! Visu festivāla laiku aicinām pieteikt 8.-12. klases "Līdzdalības skolai" mākslas vēstnešu vadībā sev ērtā laikā, zvanot +371 2958 6893 vai rakstot mara@lcca.lv


Darbnīcas laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības pasākumi. Veselības un drošības apsvērumu dēļ grupu apmeklējums ir iespējams, ievērojot savstarpējo distanci, kā arī 1 metra distanci no citiem apmeklētājiem un darbnīcas dalībniekiem. Dalības maksa: ieejas biļete izstādē. Visi darbnīcām nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti, bet ikviens dalībnieks ir aicināts uz darbnīcu ņemt līdzi nevajadzīgu T-kreklu! Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots (minimālais dalībnieku skaits - 10 personas; maksimālais dalībnieku skaits – 25 personas), tāpēc obligāta iepriekšēja pieteikšanās!


„Līdzdalības skolas” radošās nodarbības notiek projekta “KOMUNALKA ->COMMUNITY” ietvarā, ko īsteno LLMC sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija, Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot +371 2958 6893 vai rakstot mara@lcca.lv


Dalības maksa: ieejas biļete izstādē


1 / 1