en

Mia Rādika (Mia Raadik)

Menopauzes klubs NB! Ekskluzīvi

>> Viesnīcā "Neiburgs"


No 8,7 miljoniem sugu mums zināmas tikai cilvēku un četru vaļveidīgo (plēsoņdelfīnu, baltvaļu, narvaļu un īsspuras grindu) sugas, kam piemīt menopauzes fenotips – vidēji 20 gadu ilgais periods starp sievietes/mātītes reproduktīvās dzīves un mūža beigām.


Menopauzi uzskata drīzāk par kultūras, nevis bioloģijas fenomenu. Patriarhālās sabiedrības attieksmi pret menopauzi un gados vecākām sievietēm labi ilustrē Anglijas bankas viceprezidenta komentārs par tautsaimniecību 2018. gadā, salīdzinot to ar menopauzi un ar to domājot kaut ko, kas ir novecojis un zaudējis potenciālu. Gan dabisko, gan medicīnisko menopauzi (kas var iestāties pēc reproduktīvo orgānu ķirurģiskas izņemšanas) var uzskatīt arī par sacelšanos pret evolūcijas likumiem. Saskaņā ar evolūcijas teoriju indivīda eksistences būtība ir sugas turpināšana.


 Īpaši viesnīcas “Neiburgs” telpām radītā instalācija “Menopauzes klubs NB! Ekskluzīvi” ir veltījums pavisam nedaudzajām sugām.

Pirkt Biļetes
Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 12 no 3. septembra līdz 31. oktobrim norisināsies Rīgas memoriālajos muzejos:


Jāņa Akuratera muzejā, Krišjāņa Barona muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā un viesnīcā “Neiburgs”.  

Biļetes:

Festivāla biļete derīga muzeju apmeklējumam no 3.septembra līdz 31.oktobrim.

Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem.