en

Oskars Davickis (Oskar Dawicki)

Citātu sniegavīrs

>> Eduarda Smiļģa Teātra muzejs


Vanitas bija mākslas žanrs, kas izveidojās Nīderlandē 16. un 17. gadsimtā. Šī žanra darbos tradicionāli tiek attēlota klusā daba, un to tēma ir esības trauslums, izpriecu bezjēdzība un nāves neizbēgamība.


“Citātu sniegavīrs” ir ledus skulptūra, kas atrodas saldētavā un ir sava veida vanitas žanra interpretācija mūsdienās. Tā kā tas darināts no sniega, to nepieciešams pastāvīgi aprūpēt, lai uzturētu pie “dzīvības”. Vienīgais cietas formas darba elements ir sniegavīra pogas. Uz tām izvietoti citāti no grāmatas “Meditācijas”, ko sarakstījis Romas imperators Cēzars Marks Aurēlijs, pazīstams arī kā stoicisma filozofijas pārstāvis, kurš mācījis par savaldīgumu, pienākumu un cieņu pret citiem. “Citātu sniegavīrs” novietots uz teātra muzeja skatuves, līdz ar to gandrīz citējot kādu citu mākslas darbu, ko Davickis regulāri atkārto. 


Mākslinieks daudzās performancēs mēdz atvainoties; viņš uzkāpj uz skatuves un kārtējo reizi atvainojas par to, ka tur atrodas, tādējādi atklājot ievainojamības, jūtīguma un humora klātbūtni reprezentācijas aparātā.

Pirkt Biļetes
Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 12 no 3. septembra līdz 31. oktobrim norisināsies Rīgas memoriālajos muzejos:


Jāņa Akuratera muzejā, Krišjāņa Barona muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā un viesnīcā “Neiburgs”.  

Biļetes:

Festivāla biļete derīga muzeju apmeklējumam no 3.septembra līdz 31.oktobrim.

Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem.