en

Programma


Lasīt vairāk

>> 16.oktobrī, Ingrīdas Pičukānes un Santas Hiršas pēcpusdienas saruna + Elizabetes Lāces koncerts


Sestdien, 16. oktobrī no 15:00 - 17:00 Raiņa un Aspazijas mājā norisināsies saruna starp mākslinieci Ingrīdu Pičukāni un mākslas kritiķi Santu Hiršu. Santa Hirša ar Ingrīdu Pičukāni sarunāsies par viņas “Survival Kit 12” eksponēto darbu sēriju, attiecībām ar Felicitas Pauļukas mākslu, sievietes ķermeni laikmetīgajā makslā un ārpus tās, kā arī citiem jautājumiem, kas aktualizējas sieviešu-mākslinieču profesionālajā darbībā.


*** Pēcpusdienas turpinājumā mūziķe Elizabete Lāce izveidojusi koncertprogrammu.***


>> Ingrīda Pičukāne (1978) ir beigusi J.Rozentāla mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmiju (vizuālās komunikācijas nodaļa) un Igaunijas Mākslas akadēmiju (animācijas nodaļa). Māksliniece strādā dažādos medijos: vairākkārt piedalījusies laikmetīgās mākslas festivālā „Survival Kit” ar video darbiem un instalācijām, starptautiskās komiksu izstādēs – ar grafiskajiem stāstiem, veidojusi ilustrācijas izdevniecības „Liels un mazs” bērnu grāmatām, kā arī izdevusi primo feministisko zīnu “Samanta”. Pašreiz I.Pičukāne strādā par animācijas un komiksu pasniedzēju Rīgas mākslas un mediju tehnikumā, bet brīvajā laikā dodas uz mežu sēņot un vērot dabu.

Santa Hirša ir mākslas zinātniece un kritiķe, kas savā darbībā pievēršas laikmetīgās vizuālās kultūras procesu analīzei un vēro tās ietekmi uz plašākām sociālajām norisēm. Studējusi mākslas vēsturi un teoriju Latvijas Mākslas akadēmijā, pētot padomju modernisma izpausmes vizuālajā mākslā. Regulāri recenzē aktuālos mākslas notikumus, autore monogrāfijām par mākslinieku Krišu Salmani (Neputns, “Studijas bibliotēka”, 2018) un Andri Breži (Andris Breže. Gaismas konstruktors. Neputns, 2020). 2021. gadā saņēmusi Normunda Naumaņa Gada balvu mākslas kritikā.


>>Elizabeta Lāce (1989) ir mūziķe un performances māksliniece, beigusi J.Vītola Mūzikas akadēmiju (arfa) un Latvijas Kultūras akadēmiju (teātra režija). Darbojusies neskaitāmās klasiskās un estrādes mūzikas apvienībās, kā solo pieteikusi sevi ar albūmiem “Mōaigā” un “Songs About D”, ir daudzu starptautisku festivālu performanču autore. Šobrīd aktīvi strādā pie sava nākamā dziesmu albuma un dzejas.


Dalības nosacījumi

----------------------------------------

Pie ieejas pasākumā mēs lūgsim uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu, kā arī pasākuma laikā valkāt sejas maskas. Ieeja pasākumā ar festivāla vai muzeja biļetēm. Brīdinām, ka pasākums tiks dokumentēts.


Pieejamība

----------------------------------------

Raiņa un Aspazijas māja

(Baznīcas iela 30, Rīga) 

Darba laiks: Ot-Se 10-17, Sv-Pr Slēgts

Muzejā aplūkojami vairāki darbi: Ingrīda Pičukāne (zīmējumi ekspozīcijā un sienas gleznojums uz ēkas fasādes); Felicita Pauļuka (pasteļi pagalma ēkas zālē), Dagna Jakubowska un Joanna Gawrońska-Kula (objekti ekspozīcijas 2. stāvā), Dineo Seshee Bopape (zīmējumi aplūkojami dažādās vietās ekspozīcijā).

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem: ēkā pēc renovācijas ir gan pacēlājs, gan lifts, gan pietiekošo platas durvis. Pieejamas pielāgotas labierīcības. Ēkai ir divi stāvi, neliela terase, no kuras vērojams mākslasdarbs - Ingrīdas Pičukānes sienas gleznojums; pagalma ēkā apskatāmi Felicitas Pauļukas pasteļi.


----------------------------------------

Mākslas mediatorus varat sastapt katru muzeja darba dienu pl. 14-15

----------------------------------------


Par festivālu

_________________________________________

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētais festivāls "Survival Kit" šogad norisinās 12. reizi un aktualizē tēmas par sabiedrības izdzīvošanas un novecošanās jautājumiem, kurus iztirzā laikmetīgās mākslas darbi un mēģina iztēloties jauna veida sabiedrības imunitātes sistēmu, kas sākas ar mākslinieku pausto visu kopīgās ādas pavedienu.

Festivāla dibinātāja un vadītāja ir Solvita Krese, šī gada izstādes kuratores ir Ovula Durmusoglu un Joanna Varša.


Atbalsts

_________________________________________

Pasākums norisinās ar VKKF fonda programmas “Kultūrelpa” atbalstu.

Pirkt Biļetes
Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 12 no 3. septembra līdz 31. oktobrim norisināsies Rīgas memoriālajos muzejos:


Jāņa Akuratera muzejā, Krišjāņa Barona muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā un viesnīcā “Neiburgs”.  

Biļetes:

Festivāla biļete derīga muzeju apmeklējumam no 3.septembra līdz 31.oktobrim.

Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem.