en

Par festivālu

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit, ik gadu piesaistot vairāk nekā 10 000 apmeklētāju, ir viens no vērienīgākajiem ikgadējiem laikmetīgās mākslas notikumiem Baltijā kopš 2009. gada. Tas radās kā reakcija uz ekonomiskās krīzes skarto Latviju ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Katru gadu festivālam tiek izvēlēta sabiedrībā aktuāla un nozīmīga tēma. Kā festivāla norises vietas tiek izmantotas Rīgas tukšās ēkas, lai pievērstu cilvēku uzmanību to nākotnes attīstības potenciālam.

/

Survival Kit organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un jau kopš 1993. gada pēta, veido un virza laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai kritiski pārdomātu/pārskatītu pārjautātu un atspoguļotu mūsdienu sabiedrības norises. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit”, pētniecībā balstītas laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Latvijas pārstāvniecība Venēcijas mākslas biennālē. LLMC arhīvs ir nozīmīgs resurss laikmetīgās mākslas vēstures pētniecībā. LLMC izglītības un mākslas vēstnešu programmas paplašina apmeklētāju mākslas pieredzi un pasaules uztveri.


Festivāla atbalstītāji un partneri:

Kultūras Ministrija, Rīgas Dome, VKKF, Goethe Institut, Mondriaan, Neon, LIAA, US Embassy Riga, Embassy of Greece, Konrāda Adenauera fonds, LATIO, Homo Novus Festival, Satori, Barikāžu muzejs, Arctic Paper, Dasko, Kvadro, Labas Preces, Latvijas Nacionālais teātris, LNMM, Zuzeum, Tikkurila, VIVACOLOR, KRASO Foundation, Valdemāra Interior Outlet, Mogotel Hotel group, Neiburgs, Abavas vīna darītava, Bārs Auss, Kokmuiža, Rizhskiy Samagon, Zelteris, Echo Gone Wrong, Live Riga, Rīgas Laiks, Riga This Week, Arts of the Working Class, Punctum, Dovzhenko Centre

Lasīt vairāk