...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs
Veltījums nogurušajam plakstiņam zīmējumi, sienas gleznojums, 2021
1 / 4

Veltījums nogurušajam plakstiņam

>> Raiņa un Aspazijas mājā


“Veltījums nogurušajam plakstiņam” ir veltījums sievietes ķermeņa pētīšanai un pieņemšanai, sarunu virzot uz ķermeņa pozitīvismu. Zīmējumu sērija, kurā autores ķermenis ir dokumentēts caur pašas skatienu un roku, attēlo sievietes ķermeni, kas mainās un noveco – dzīvs un individuāls, ar krociņām, spalviņām, mēnešreizēm un grumbiņām.


Tā ir cis sievietes ķermeņa pieredze, personiska un individuāla, vienlaikus apzinoties mediju reprezentēto sieviešu ķermeņu, fotošopētu sieviešu ķermeņu ietekmi. Tā ir sevis uztveres dienasgrāmata, kas analizē un ķidā sievietes ķermeņa fragmentus regulārā kapitālisma iekāres mašinērijas kalpībā. 


“Ķermeņpozitīvisma kustības pamatā ir ideja, ka visu veidu ķermeņi ir labi un tiem ir tiesības sevi mīlēt. Šo kustību raksturo mēģinājumi vairot plašsaziņas līdzekļos līdz šim marginalizētu ķermeņu reprezentāciju. (...) Šajā kustībā ir daudz apakšvirzienu, kas izvēlas atšķirīgu sarunas toni un atšķirīgu problemātiku. Piemēri ir ēšanas traucējumi, mode, svars, apmatojums, invaliditāte, vecums, ādas krāsa, seksuālā orientācija utt. Šīs kustības pamatā ir feminisms.” (A.Krivade, speciāli feministiskajam zīnam “Samanta”).