...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs
1 / 3

Fears Fresh

2009–2011

Ilustrācija, uzdrukāta uz kokvilnas papīra no mākslinieka piezīmju grāmatiņas 

20 x 30 cm


Darbs ir izdruku sērija (66). Es krāju izgriezumus no žurnāliem un laikrakstiem (fotoattēlus, teikumus, utt.), lai radītu jaunus darbus un jaunu, atšķirīgu kontekstu. Savos darbos es pievēršos neskaidrajai baiļu sajūtai, kādu piedzīvoju sakarā ar pārmaiņām, ko esmu novērojis sabiedrībā ap sevi, un to, kā attēli sāk mainīties. 
Esmu tikai numurs

(I am just a number)

2016

Buklets, papīrs, tintes spalva

13,5 x 10,3 cm


Aiziešana katram notiek citādi. Kad notiek kas šausmīgs, mums var būt dota izvēle, bet tās var arī nebūt. Ir reizes, kad varam rūpīgi plānot un paņemt līdzi to, kas mums nepieciešams ceļojumam, taču citkārt, ārkārtējā situācijā, mums var nākties vienkārši bēgt, pametot visu, sākot ar naudasmaku un beidzot ar kurpēm. Muhammads Ali ir sīriešu mākslinieks. 2016. gada pavasarī, viņam bija vajadzīgi trīs mēneši, lai sasniegtu Zviedriju un atstātu Sīriju, kur jau piecus gadus plosījās karš. Viens no nedaudzajiem priekšmetiem, ko viņš paņēma līdzi šajā ceļojumā, bija piezīmju burtnīca, kas tagad kļuvusi par mākslas darbu – trausla, maza, aptuveni pases izmēra grāmatiņa. Taču tā nav pase – tā nepakļaujas vienkāršotai identificēšanai. Tā ir grāmatiņa, kas piesaista uzmanību ar drūmiem zīmējumiem – liecību par to, ko nozīmē pamest mājas un kara sagrautu zemi un tad nokļūt zemē bez kara, kur tevi reģistrē vienkārši ar numuru, šajā gadījumā 20.


Joannas Sandellas teksta fragments 


Mākslinieka biogrāfija:

Muhammads Ali ir sīriešu mākslinieks, kurš dzīvo Zviedrijā. Viņam raksturīga multidisciplināra pieeja, un viņa darbi ietver gan video, gan instalācijas, gan digitālo mākslu, gleznas un zīmējumus, kur viņš pēta, kā tiek konstruēta un izprasta lietu nozīme. Viņa uzmanības centrā ir dzīvība, taču robežas starp apziņu un bezapziņu viņa uztverē ir izplūdušas.