...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Diskusija “Kommunal-kā?: kopīgās Latvijas nākotne”

16. septembrī plkst. 18:00 aicinām uz publisko diskusiju.


Diskusijas mērķis ir atjaunot sabiedrības interesi par Latvijas iedzīvotāju savstarpējo izpratni, kultūrdialogu, toleranci un jautājumiem, kas ir saistīti ar politiķu atbildību šajā jomā. Daudzas satraucošas tendences Latvijas politiskajā telpā liecina par populisma, rasisma un radikālisma pieaugumu. Šīs tendences apdraud plurālismu un demokrātijas stabilitāti, un var nopietni iedragāt Latvijas nākotni globālajā sabiedrībā. Kā pārvarēt atstumtību, pašizoloāciju un veicināt aktīvu iesaisti pilsoniskajā sabiedrībā? Kāda būs Latvijas sabiedrības atbilde augošajam rasismam, kas mūs it kā neskar? Kas esam “mēs”? Vai nav pienācis laiks veidot politisko nāciju un kā to darīt? Kādi principi, tēzes un ideāli ir kritiski jārevidē? Sadarbībā ar vairāku nozaru ekspertiem un interesentiem diskutēsim par šiem jautājumiem, apzinoties, ka nevaram atļauties provinciālismu un ksenofobiju. Diskusija sniegs ieguldījumu plurālisma kultūrā, mēs mēģināsim saprast - kā būt kopā.


Diskusijā piedalisies starpkultūru komunikācijas eksperte Dr. Liesma Ose, Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, aktieris un skolotājs Džordžs Stils un filozofs Dr. Igors Gubenko.


Diskusiju moderē kulturologs, Dr. art. Deniss HanovsIeejas maksa: derīga festivāla ieejas biļetePasākumu norises laikā tiks gādāts par apmeklētāju drošību, kā arī ievēroti valstī noteiktie regulējumi publisku pasākumu norisei, vīrusa Covid-19 ierobežošanai. 

Apmeklētāji lūgti rūpēties par savu drošību un ievērot pasākuma rīkotāja norādījumus.Kommunalka-Community ir festivāla Survival Kit 11 publiskā programma, kas norisinās gan festivāla telpās, gan ārpus tām kā raidījumu cikls radio Naba. 

Projektu Kommunalka-Community realizē LLMC sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija.