...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

13:00 Saruna ar mākslinieci Bitu Razavi
Kā populisms iedarbojas uz mani. Kā es to dokumentēju un ierakstu

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Mākslinieces darbība balstīta vērojumos un pārdomās par dažādām ikdienas situācijām, un
to spēcīgi ietekmē viņas atrašanās vieta noteiktā laikā. Viņa pēta sociālo sistēmu iekšējos mehānismus attiecībā pret politiskajām struktūrām un vēsturiska mēroga nacionāliem notikumiem dažādās valstīs. Lai gan viņas darbības centrā ir sociālpolitisks vērojums, dialektika starp personīgā ienešanu publiskajā sfērā un pilnīgas atklāšanās neiespējamību likumdošanas vai sabiedrības spiediena dēļ, daļā viņas darbu rada slepenības noskaņu. Savos jaunākajos darbos viņa reaģē un apskata priekšmetu un sistēmu ietekmi, tiem iedarbojoties uz viņu, un viņai tos dokumentējot un ierakstot.

14:00 Saruna ar mākslinieku Janeku Simonu
Septītnieka kunga piedzīvojumi

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Janeku Simonu iedvesmo zinātniskas teorijas un modeļi, kā arī tādas akadēmiskas disciplīnas
kā ģeogrāfija un ekonomika, kuru funkcijas un detaļas pakļautas nemitīgām civilizācijā balstītām pārmaiņām. Mākslinieka objekti bieži vien ir vizualizācijas, kuras balstītas matemātiskās formulās un statistiskos datos. To eksperimentālie un anarhiskie aspekti uzrāda sadursmes starp zinātniskām teorijām un ikdienas dzīves realitāti, socioloģiskām parādībām un politiku. Daudzos viņa darbos izmantotas sarežģītas elektroniskas sistēmas, kuras radītas no nekā, saskaņā ar „dari pats“ filosofiju. Simons apzināti turpina meklēt prakses un stratēģijas, kuras piedāvā alternatīvas tām, kuras atrodamas mūsdienu masveida ražošanas kultūras un dominējošās mākslas radīšanas sistēmas ietvaros.

15:00 Saruna ar Tanelu Randeru, Šeldu Puķīti, Indreku Grigoru
Kurmis

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Tanela Randera, Šeldas Puķītes un Indreka Grigora sarunas tēmu Randers raksturo kā kurmi, kas kļuvis lielāks kā jebkad agrāk un atrodas Igaunijas/Latvijas robežpilsētā Valgā/Valkā. Viņa projekts ar tādu pašu nosaukumu pēta provinciālismu un neveiksmi kā gandrīz psiholoģisku parādību saistībā ar Valgas robežstāvokli. Diskusijas sākuma punkts ir galvaspilsētas centrtieces spēks attiecībā uz ģeogrāfisko attālumu un to, kāpēc perifērija noliedz tās ģentrifikācijas mēģinājumus.

16:00 Saruna ar mākslinieku Kasiusu Fadlabi
Hartūma

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Fadlabi runās par Hartūmas Laikmetīgās mākslas centru, ko viņš Oslo izveidojis kopā ar Karinu Eriksoni. Bija paredzēts, ka centrs atradīsies Hartūmā, Sudānas galvaspilsētā, kura kopš tās dibināšanas dienas vienmēr bijusi tikšanās punkts starp Āfriku un Tuvajiem
Austrumiem. Ar saknēm Āfrikā, Nūbijas un Kušas karalistēs un savu arābu un Islāma kultūru, pilsēta vienmēr bijusi auglīga augsne kā identitātes krīzēm un politiskiem konfliktiem, tā arī panarābu un panāfrikānistu ietekmēm. Šis ir kultūras centrs trimdā, kas gaida demokrātiju un darbojas, lai to īstenotu.


Baltās nakts programma

18:00 – 20:30 Pastaigas kopā ar mākslas vēstnešiem, radoši uzdevumi ģimenēm un bērniem

18:30 Ekskursija ar Survival Kit 10.0 kuratorēm Solvitu Kresi un Ingu Lāci (latviešu valodā), ar kuratoriem Anželsu Miraldu un Sumešu Šarmu (angļu valodā)

19:00 Sibeljes Kavalji-Baštusas performance
Sonjas Kālekalonas produkti labākai dzīvei, to stāsta jaunumi no retro-nākotnes

Angļu valodā.
Vieta: arēnas koridors
Performances aprakstu skat. pie 6. septembra

19:30 Jogeša Barves veidota filmu programma Jogešs Barve, Viržils Frēss, Rani Khanna, Parašars Naiks, Amols K. Patils
Sociālā korespondence ar kustīgiem attēliem

Angļu valodā.
Vieta: mazā skatuve, zirgu stallis

Izstumtie, neaizskaramie, trūcīgie un neizglītotie spiesti mitināties Indijas ainavā urbānās arhitektūras un ceļu posmu fonā. Šī Jogeša Barves izvēlēto filmu sērija ar kustīgo attēlu, balss un mūzikas atlases palīdzību apskata naratīva un humora stratēģijas starp vismarginalizētākajām kopienām. Barves darbi priekšplānā izvirza Indijas dalīto kopienu un joprojām pastāvošo sociālo izslēgšanu kastu sistēmas dēļ.

20:00 DJ Selecta un VJ Nei
Ragnagmati

Vieta: cirka arēna

Audio-vizuālās performances „Ragnagmati“ pirmatskaņojums. Ātrs un lēns ceļojums ar ķermeni cauri laikam, telpai un dabai.

21:00 Dr. Pola O’Nīla DJ performance
70’to un 00’šo gadu disko-tehno mūzika, kas liek aizdomāties un kustināt ķermeni

Vieta: cirka arēna

Dr. Pols O'Nīls - kurators, mākslinieks, rakstnieks un pedagogs, mākslas organizācijas “Publics” Helsinkos mākslinieciskais vadītājs. No 2013. gada jūlija līdz 2017. gada jūlijam viņš bijis Barda Koledžas Kuratorzinātņu centra (CCS) Pēcdiploma programmas vadītājs. Plaši atzīts kā viens no galvenajiem pētnieciskajiem kuratoriem, un vadošs kuratoru prakses, mākslas publiskajā telpā un izstāžu vēstures pētnieks. Pēdējo divdesmit gadu laikā ieņēmis neskaitāmus kuratora, pētnieka un pasniedzēja amatus. O'Nīls ir viens no visplašāk publicētajiem autoriem savā jomā, visupirms, ar “The Culture of Curating, the Curating of Culture(s)”, kuru 2012. gadā izdeva “MIT Press”. 2007. gadā viņš ieguva doktora grādu vizuālajā kultūrā Midlseksas Universitātē, Londonā.