...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

SURVIVAL KIT Bērniem un jauniešiem

Piedāvājums skolēniem SURVIVAL KIT 12 festivālā: līdz 31. oktobrim aicinām pieteikt skolēnu grupas ekskursijām!

Aicinām skolas iepazīt festivālu kopā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas mediatoriem un pieteikt ekskursijas sev ērtā laikā Rīgas centra muzejos vai Pārdaugavā:


1) Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Krišjāņa Barona muzejā vai Raiņa un Aspazijas mājā.

! Tūres ilgums kopā ir 2 stundas un tās var norisināties no otrdienas līdz sestdienai muzeju darba laikā. Pastaigu iespējams plānot arī garāku, iekļaujot , Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja apmeklējumu.


2) Jāņa Akuratera muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā.

! Tūres ilgums kopā ir 2 stundas un tās var norisināties no otrdienas līdz sestdienai muzeju darba laikā.


Ekskursija mākslas mediatora vadībā ir bezmaksas, uzrādot derīgu ieejas biļeti muzejā / festivālā. Ekskursijas var pieteikt latviešu, krievu un angļu valodās. Par grupu apmeklējumu (tikai vienas klases ietvaros, līdz 20 personām) ir iespējams norēķināties arī ar rēķinu. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, zvanot +371 2958 6893 vai rakstot mara@lcca.lv


Festivāla kopējā biļete (9 EUR) ir derīga muzeju apmeklējumam no 3. septembra līdz 31. oktobrim, katru muzeju ir iespējams apmeklēt tikai vienu reizi. Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem. Ieejas maksa muzejos skolēniem un studentiem ir 1 EUR, izņemot Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju (0,50 EUR). Pedagogiem, kas pavada skolēnu grupu, ja grupā ir vismaz 10 bērni vai izglītojamie, ieeja muzejos ir bez maksas.

Ekskursijas laikā izglītojamie ievēro izglītības iestādēs noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, tajā skaitā prasību nevakcinētajiem skolēniem lietot mutes un deguna aizsegu, jo ekskursijas notiek telpās. Ekskursijas festivāla norises vietās ir iespējamas tikai ar iepriekšēju pieteikšanos!


***

Šī gada mūsdienu kultūras foruma Baltā Nakts un vienlaikus arī laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 12 ietvaros, sestdien 4. septembrī 16.00-20.00 norisinājās mākslinieku Gundegas Evelones un Andra Landaua veidota darbnīca ģimenēm “Skaistuma mušiņu rāmētava” (brīva pieeja visas pēcpusdienas garumā)


Par darbnīcu: Neparastās darbnīcas laikā, izmantojot tēlniecības paņēmienus un fiksējot apmeklētāju ķermeniskās atšķirības zīmes ar polaroīda fotoaparātu mākslinieki kopā ar apmeklētājiem veidos nelielus laikmetīgās mākslas darbiņus un tos ierāmēs. "Mēs, Jūsu skaistuma mušiņas, dzimumzīmes, rētiņas, kārpiņas, kuplās uzacis un grumbiņas, esam aizvainotas, ka mūs tā nievājat. Jūs mūs slēpjat zem bieziem meikapa slāņiem, iznīdējiet ar lāzeriem un nostiepjat aiz ausīm. Tieši mēs jūsu vienādās, plakanām pannām līdzīgās homo sapiens sejas padarām atšķirīgas un atpazīstamas. Mēs atzīmējam jūsu dzīves pieredzi un marķējam sasniegumus, un mums par to jātop izceltām."

Skaistuma Mušiņu rāmētavas laikā ikviens varēs cildināt kādu paša izvēlētu savas ādas īpatnību un beidzot celt to goda vietā. Ķermeņa zīmes varēs fiksēt īpaši iekārtotā fotostudijā, pašrocīgi radīt greznu, un ievietot to foto rāmī, ko mājās novietot goda vietā.

Darbnīca norisināsies ārā, jāievēro 2 metru distance (izņemot 1 mājsaimniecības locekļus – 4 pieaugušie un 6 bērni), nedrīkst drūzmēties.

Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Pieteikšanās ir vēlama, taču darbnīca būs atvērta ikvienam interesentam!
Pieteikuma anketa: https://forms.gle/wA7rLLt4ofCYouecA

15.00 - 21.00 Aicinām uzzināt vairāk par Survival Kit 12 izstādi un muzeju kopā ar mākslas vēstniešiem! Kamēr bērni un jaunieši darbojas radošajā darbnīcā, vecāki un vecvecāki ir aicināti izzināt muzejā skatāmos laikmetīgās mākslas darbus kopā ar LLMC mākslas mediatoriem.

Laipni lūgti pievienoties arī festivāla Survival Kit 12 kuratoru Ovulas Durmusoglas un Joannas Varšas ekskursijai trīs Pārdaugavas muzejos angļu valodā ar sākumu E. Smiļģa Teātra muzejā pl 15.00.


Uzmanību!
Ieeja pasākumos, kas norisinās iekštelpās, tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas faktu un personas apliecinošu dokumentu!

Radošo darbnīcu apmeklējuma nosacījumi:
> Vecumā līdz 12 gadiem – ja nav elpceļu infekcijas slimību simptomi un nav noteikta pašizolācija vai karantīna; dalībniekiem nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu (pase, ID, dzimšanas apliecība).

> Vecumā no 12-18 gadiem – jāuzrāda derīgs sertifikāts (www.Covid19sertifikats.lv) vai negatīvs testa rezultāts, kā arī personu apliecinošs dokuments (pase, ID, dzimšanas apliecība).

> Vecumā no 18 gadiem – jāuzrāda derīgs sertifikāts (www.Covid19sertifikats.lv), kā arī personu apliecinošs dokuments (pase, ID).


Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākuma zonā, jūs apstiprināt, ka esat informēts, ka tiksiet iekļauts audio vai vizuālajā materiālā.

Gundega Evelone
1 / 3