...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Armpit. Latvijas Paviljons 56. Starptautiskajā Venēcijas mākslas biennālē - Katalogs

Mākslinieki: Katrīna Neiburga un Andris Eglītis

Arsenale, Venice  

09.05.-22.11.2015.

267mm x 204mm 

Mīkstie vāki

Redaktori: Kaspars Vanags, Ieva Astahovska

Rakstu autori: Ieva Astahovska, Kiril Kobrin, Solvita Krese, Agnese Krivade, Kaspars Vanags, Vents Vīnbergs

Latvijas paviljona kurators Kaspars Vanags: “ARMPIT ir tēlnieciski veidota būvju sistēma, kas caurausta ar videostāsta fragmentiem. Par tā iedvesmu un estētisko atsauci kalpo videoformātā fiksētas sarunas ar vīriešiem, kuri brīvo laiku pavada savam vaļaspriekam iekārtotās darbnīcās un radošā nošķirtībā. Izdevība ielūkoties privātās dzīves telpā mudinājusi māksliniekus izmantot garāžās dokumentēto vidi, lai Venēcijas izstādei veidotu šī savdabīgā mikrokosmosa “atlējumu”. Darbnīcas dunu mākslas darbā veido muzikāla kompozīcija, ko radījuši mūziķi Andris Indāns un Shipsi (Jānis Šipkēvics), sadarbojoties ar Rīgas Doma skolas zēnu kori un vīru kori “Gaudeamus”.”

“Kas ir šie ļaudis, kas brīvo laiku pavada, ķimerējoties ap motoriem, izjaucot un liekot atkal kopā mehānismus un izgudrojot tos paši? Latvijas paviljons Venēcijā šogad būs veltīts ikdienas dzīvē sastopamām jaunrades formām. Šie vīri mājas laboratorijai pielāgotās garāžās un lauku sētās iekārtotās darbnīcās pierāda, ka mūsu attieksme pret tehnoloģijām un industriāli sarūpēto lietu pasauli nedrīkst būt pasīvi patērnieciska. Zināt, “kas lacītim vēderā", ir brīvības garants, kuru uzturēt mūsdienās kļūst arvien grūtāk,” stāsta Latvijas paviljona kurators Kaspars Vanags.

Kultūras ministre Dace Melbārde: “Latvijas ekspozīcija Venēcijas mākslas biennālē šogad bija īpaša ar plašo rezonansi, ko tā izraisīja gan paviljona apmeklētājos, ar viegli saprotamo vēstījumu uzrunājot plašu auditoriju, gan nozares profesionālajos medijos, kur Latvijas paviljons vairākkārt parādījās ieteicamo apmeklējuma galamērķu sarakstos. Dalība Venēcijas biennālē ir ļoti svarīga gan pašiem māksliniekiem, kam tā paver jaunas iespējas, gan Latvijai, ar šo līdzdalību bagātinot Eiropas kultūras kopainu un iedvesmojot citu valstu pārstāvjus tuvāk iepazīt Latvijas laikmetīgo mākslu.”


Dizains: Associates, Partners et Sons. Izdevējs: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs , Rīga, 2015
1 / 4