...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

LĒTĀK! Ilmārs Blumbergs. Logi

Redaktore: Iveta Boiko 

308 x 219 mm

Cietie vāki

Logošanās šajā sērijā Ilmāram Blumbergam notikusi jau gadus desmit, savukārt Helēnai Demakovai – apmēram gadu. Rezultāts ir šī grāmata. Ilmārs Blumbergs ir ilgstoši strādājis pie grāmatā minētajiem darbiem, kurus visus apvieno biogrāfisks pieskāriens, ar biogrāfiju saprotot arī iespaidus no viņa daiļrades pieturvietām visdažādākajās to izpausmēs – ilustrējot grāmatas, veidojot vizuālos ietērpus teātra un operas izrādēm, gleznojot un zīmējot.

Svarīgi bija parādīt moderno pasaules izjūtu tradicionālā medijā. Viss biogrāfiskais kopums atklājas uz zaļganpelēkās tapešu sienas, kura reizēm blīvi nomāc visu pārējo, bet cituviet izpaužas citās krāsu un formu niansēs. Dzimusi no pirmatnējā radošā haosa, tā kārtojas gluži kā datora WINDOWS programma. Tajā atverot vienu logu, var ieiet arī nākamajos. Līdzīgi, atverot vienu tēmu pēc otras, var izsekot dažādām parādībām globālajā tīmeklī internetā.

Projekts ir par atmiņu un par radoši pavadītajiem gadiem, kas glabājas atmiņā. Ilmāra Blumberga bērnības gadi Sibīrijā, laiks padomju armijā, Marinas ienākšana viņa dzīvē, darbs pie Hēsioda, Senekas, Raiņa sacerējumu vizuālajām interpretācijām, visbeidzot AĪDAS periods un tagad Burvju fautas fascinācija – tas viss nav publicistika, bet gan personīgajā pieredzē bāzēts ceļojums, kura nerealizējamās ambīcijas varbūt atklās daiļrades, atmiņas un pat domāšanas nosacījumus.


Dizains: Ingrīda Zābere. Izdevējs: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, 2000
1 / 3