Aicinām pieteikties Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Vasaras skolai “Rūpes par dabu, rūpes par cilvēkiem. Sistēmu maiņa iekļaujošai un ilgtspējīgai videi”, kas šogad notiks Smiltenē no 4. līdz 11. augustam.
Pieteikumus gaidīsim līdz 2023. gada 25. jūnijam.
Vasaras skolā aicināti piedalīties humanitāro un sociālo zinātņu maģistrantūras un doktorantūras studenti, jaunie mākslinieki, mākslas zinātnieki, kuratori un kultūras pētnieki.
Kā pārmaiņas daudzveidīgas un iekļaujošas sabiedrības stiprināšanā var ietekmēt izpratni, atbildību un iesaisti vides un klimata krīzes risinājumos? Kā mēs paši varam veidot savu vidi un kopienas, kas ietver harmoniskākas un holistiskākas attiecības starp cilvēkiem un dabu? Un kāda loma tajā ir laikmetīgajai mākslai un kultūrai?
Šī gada Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) Vasaras skolas programma pievēršas iekļaujošas un ilgtspējīgas laikmetīgās kultūras un vides jautājumiem, par tiem domājot kā par savstarpēji cieši saistītiem un atbalstošiem. Aplūkoto tēmu loks ietvers klimata pārmaiņu ietekmi uz ikdienas dzīvi, sociālo un vides taisnīgumu un atbildību, videi draudzīgu dzīvesveidu un dabas resursu saglabāšanu, garīgās veselības un labbūtības metodes un iesaistošas mākslas prakses, piedāvājot starpdisciplinārus skatījumus un pieejas šo tēmu izpētei. Vasaras skola norisināsies Smiltenē. Lekcijas, darbnīcas, ekskursijas, diskusijas un radošās prakses vadīs vides zinātnieks Jānis Brizga, kurators un pētnieks Kšistofs Candrovics, sociālantropoloģe Agita Lūse, arhitekte un urbāniste Līva Kreislere, vides politikas eksperte Baiba Vitajevska-Baltvilka un citi. Vasaras skolas programmas kuratores ir Ieva Astahovska un Elza Medne. Ilgtspējas un sociālās iekļaušanas konsultantes: Liene Brizga-Kalniņa un Ieva Rosne.
LCCA Vasaras skola tiek organizēta sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību, Latvijas Mākslas akadēmiju un biedrību ISSP.
Ar pieejamību, iekļaušanu un daudzveidību saistītie jautājumi mūsu sabiedrībā kļūst arvien aktuālāki, un arī mākslas un kultūras institūcijas ne vien tiecas to īstenotās programmas padarīt pieejamas cilvēkiem ar dažādām vajadzībām, tostarp cilvēkiem ar invaliditāti, bet arī meklē risinājumus, kā veicināt izpratni par pilnvērtīgu kopābūšanu un labbūtību, apvienojot visdažādākās kopienas. Tāpat neatliekami svarīgi ir ilgtspējas jautājumi, jo šodienas globālo ekoloģisko krīzi ir radījusi tieši neilgtspējības iesakņotība mūsu ikdienā. Šie jautājumi izvirzās priekšplānā visās nozarēs, liekot meklēt savstarpējo saistību un sadarbības iespējas starp dažādām jomām, kultūras, sociālajiem, ekonomiskajiem, politiskajiem un ekoloģiskajiem procesiem.
Vasaras skolā dalībniekiem būs iespēja izzināt un diskutēt par aktuālākajām pieejām ekoloģiskās pēdas nospiedumu mazināšanā, dabas resursu saglabāšanā, ilgtspējīgu prakšu ieviešanā un īstenošanā dažādās nozarēs, kā arī par vides ilgtspējas un sociālās iekļaušanas savstarpējo saikni, kas nodrošina vienlīdzīgas iespējas visiem cilvēkiem. Dalībnieki diskutēs par iekļaujošu institūciju veidošanu, sistēmiskām pārmaiņām un daudzveidības un iekļaušanas veicināšanu dažādos kontekstos, tostarp izglītībā, pārvaldē un sabiedriskajos pakalpojumos, kā arī garīgās veselības mijiedarbību ar vides ilgtspēju.
Vasaras skola tiek īstenota projekta “Līdzību salas: kolektīva rokasgrāmata ilgtspējīgām un iekļaujošām mākslas institūcijām” ietvaros, ko atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”.
Vasaras skolas programma notiks angļu valodā. Dalība tajā ir bez maksas, taču dalībniekiem daļēji jāsedz uzturēšanās izmaksas 100 eiro apmērā.
Īpaši aicinām pieteikties Latvijas Mākslas akadēmijas studentus. Izvērtējot dalībnieku motivāciju, Vasaras skolas organizatori diviem LMA studentiem segs uzturēšanās izmaksas.
Pieteikšanās termiņš: 2023. gada 25. jūnijs. Informācija par dalību vasaras skolā tiks sniegta individuāli e-pastos līdz 29. jūnijam.
Ja rodas jautājumi par pietiekšanos, lūgums sazināties ar Mārīti Lempu, rakstot uz e-pastu: marite@lcca.lv
Attēls: Līga Spunde, “Patvērums draudzībai un mieram” no projekta “Bulletproof Glass Protecting Serenity”. Digitālais zīmējums, 2021.
Vasaras skola tiek īstenota projekta “Līdzību salas: kolektīva rokasgrāmata ilgtspējīgām un iekļaujošām mākslas institūcijām” ietvaros, ko atbalsta Eiropas Savienība un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.