en

Par mums

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir nevalstiska organizācija, kas kopš 2000. gada veicina laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un ārpus tās, kritiski un radoši domājot par norisēm mūsdienu sabiedrībā.

LCCA veido mākslas notikumus un izstādes, pētniecības un izglītības projektus un publicē izdevumus, kuros pievēršas gan aktuālākajiem mākslas un sabiedrības procesiem, gan pagātnes norišu pārskatīšanai. Uzmanības centrā ir Latvijas, Baltijas, Austrumeiropas un plašāka postsociālisma reģiona konteksti, izcelti arī dzimtes un minoritāšu jautājumi, individuālās un kultūras atmiņas slāņi, vides un ekoloģijas perspektīvas. LCCA nozīmīga ir sadarbība ar vietējiem un starptautiskiem māksliniekiem un institūcijām, kas atspoguļojas arī tā nomadiskajā darbībā, – izstādes, izglītības programmas un citas norises tiek īstenotas muzejos, skolās, bibliotēkās, tukšās ēkās un pilsētvidē. Viens no šādiem notikumiem ir starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs attīsta arī dažādas programmas un projektus, kas popularizē iekļaujošas sabiedrības vērtības un dažādu auditoriju iesaistīšanu: mākslas mediācijas programmu, kultūras pasākumu pieejamības veicināšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, integrācijas programmu cittautiešiem, mākslas terapijas nodarbības jauniešiem, kas cieš no depresijas, kā arī demences un atmiņas traucējumu skartiem senioriem.

LCCA pētniecības projektos nozīmīga ir gan laikmetīgās mākslas un plašāku procesu izzināšana, gan aizmirstu un nehrestomatizētu mākslas norišu un personību izcelšana, meklējot jaunas un alternatīvas pētniecības pieejas. Informācijas saglabāšanā un tālākā izpētē nozīmīgs resurss ir LCCA arhīvs.

Lasīt vairāk