en

INTER*DE*PENDENT: Centrālāzijas un Kaukāza mākslinieku vakars Survival Kit 15 programmā

Jau 15. reizi šoruden Rīgā norit Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) rīkotais festivāls Survival Kit – viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem laikmetīgās mākslas notikumiem Baltijā. Festivāla izstāde “Mērījumi” aplūkojama no 6. septembra līdz 6. oktobrim trīs adresēs Daugavas abos krastos – Amatu ielā 4, E. Smiļģa ielā 34a un Strazdu ielā 4. Kā ik gadu festivālu bagātina arī plaša publiskā un izglītības programma.

Survival Kit 15 publiskajā programmā akcentu ievelk Latvijas Laikmetīgās mākslas centra, sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, īstenotais projekts INTER*DE*PENDENT. Projekts izceļ LLMC darbības pēdējo gadu fokusu un prioritāti – sadarbību ar Centrālāzijas un Kaukāza valstīm, lai kopā ar māksliniekiem un kultūras nozares pārstāvjiem virzītu dekolonizācijas procesus reģionā.

Kopš Krievijas īstenotā uzbrukuma Ukrainai, jautājums par (ne)atkarību no Krievijas kļuvis aktuālāks nekā jebkad agrāk. Ar mērķi veicināt kritiski domājošas un demokrātiski attīstītas sabiedrības veidošanu, 27. septembrī plkst. 17.00 Survival Kit 15 prorammas pasākumu klāstu, festivāla centrālajā norises vietā Amatu ielā 4, papildinās projekta INTER*DE*PENDENT diskusija, pievēršoties jautājumiem –  kā varētu izskatīties Latvijas nākotne, kas nav definēta uz padomju pagātnes fona, neignorējot vēsturi? Kā var izskatīties iekļaujoša sabiedrība, kas integrē iedzīvotājus ar visām kultūras tradīcijām, izcelsmi un dažādām valodām, nepieļaujot paralēlu sabiedrību veidošanos, kas slavina Padomju Savienības represīvo pagātni un mūsdienu Krievijas neokoloniālisma attieksmi? Kā iespējams nodrošināt vārda un preses brīvību, nedodot vietu Krievijas dezinformācijai? –  un citiem.

Sarunā piedalīsies mākslinieki no Gruzijas, Armēnijas, Kazahstānas un Kirgistānas (Askhat Ahmedyarov, Oksana Kapishnikova, Alexander Beglarishvili, Eva Khachatrian). Sarunu moderēs kurators Payam Sharifi no Vācijas.

Projektu INTER*DE*PENDENT realizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija.

Lasīt vairāk