Pasākuma ilustrēšanai izmantots stopkadrs no Sofijas Kalles (Sophie Calle) videodarba “No sex last night” (1997)
16. februārī plkst. 20.00 bāra "Aleponija"
Lai pasaulē nozīmīgi sacerējumi būtu pieejami arī latviešu valodā, esam izdevuši kārtējo tulkojumu - šoreiz tā ir amerikāņu autores Krisas Krausas romāns “Es mīlu Diku”.
Aicinām uz grāmatas atklāšanas svētkiem 16. februārī plkst 20.00 bārā "Aleponija".
Pasākuma programmā paredzēti grāmatas lasījumi un grāmatas tulkotājas Agneses Krivades īpaši sagatavota pleliste ar grāmatā pieminētajiem skaņdarbiem.
Krisas Krausas (Chris Kraus) romāns "Es mīlu Diku" (I Love Dick) izdots 1997. gadā un tas ir kļuvis par "kulta klasiku", aizsākot jaunu laikmetīgās kultūras tendenci, ko autore sauc par „vientuļās meitenes fenomenoloģiju”. Tam mūsdienās ir sekotāji kā laikmetīgajā mākslā, tā kultūrkritikā, feminisma aktīvistu vidū un pat popkultūrā. Grāmata aizsāka ne tikai jaunu literatūras žanru, bet arī alternatīvu kultūras kritikas formu, vienotā sistēmā skatot mākslu, sociālo cīņu, garīgo veselību, seksualitāti un radikāli subjektīvu pārdzīvojumu. 2017. gadā Amazon Studios veicis darba ekranizāciju arī TV seriāla formātā, savukārt gadu vēlāk Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs rīkoja K. Krausas vizīti Rīgā, kuras ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā ēkā notika mākslinieces publiskā lekcija un kinoteātrī “Kino Bize” norisinājās viņas filmu seansi.
Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Agnese Krivade. Izdevuma redaktors ir Dens Dimiņš, korektore Ildze Jurkāne. Grāmatas maketu veidojis Ints Vikmanis, sērijas māksliniece Anna Aizsilniece.
Līdz šim Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs „Tulkojumu sērijas” ietvaros izdevis: Valters Benjamins “Iluminācijas”, Volfgangs Velšs „Estētikas robežceļi”, Rolāns Barts “Camera lucida. Piezīme par fotogrāfiju”, “Sēru dienasgrāmata” Moriss Merlo-Pontī “Acs un gars”, Žans Fransuā Liotārs “Postmodernais stāvoklis. Pārskats par zināšanām”, Sūzena Sontāga “Par fotogrāfiju”, Teodors Adorno un Mihails Horkheimers „Apgaismības dialektika”, Nikolā Burjo „Attiecību estētika”, Boriss Groiss „Komunisms. Post Scriptum” un „Mākslas spēks”, Mišels Fuko „Šī nav pīpe”, Gijs Debors “Izrādes sabiedrība”, Valters Benjamins “Maskavas dienasgrāmatas”, Žaks Ransjērs “Attēlu liktenis”, Džordžo Agambens “Esejas” un Krisa Krausa “Es mīlu Diku”. Turpmākajos gados sērijā tiks iekļauti darbi, kas veltīti feminisma, posthumānisma, postkoloniālisma un postsociālisma tēmām.
Grāmatas var iegādāties Latvijas Laikmetīgā mākslas centra birojā Alberta ielā 13, internetveikalā www.lcca.lv, kā arī grāmatnīcās Latvijā. Krisas Krausas “Es mīlu Diku” būs iespējams iegādāties arī grāmatas atklāšanas svētkos 16. februārī.
Krisas Krausas “Es mīlu Diku” izdošanu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.