...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival kit, ik gadu piesaistot vairāk nekā 10 000 apmeklētāju, ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Baltijā kopš 2009. gada. Tas radās kā reakcija uz ekonomiskās krīzes skarto Latviju ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Katru gadu festivālam tiek izvēlēta sabiedrībā aktuāla un nozīmīga tēma. Kā festivāla norises vietas tiek izmantotas Rīgas tukšās ēkas, lai pievērstu cilvēku uzmanību to nākotnes attīstības potenciālam.

/

Survival Kit organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC), kas ir lielākā Latvijas laikmetīgās mākslas institūcija, starptautisku un nacionāla mēroga mākslas  notikumu kurators un producents. Kopš 1993.gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Baltijā Survival Kit, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Kochi–Muziris biennāle, Venēcijas mākslas biennāle, Sanpaulu biennāle, Manifesta, Raumas laikmetīgās mākslas biennāle. LLMC uztur vienīgo Latvijas laikmetīgās mākslas arhīvu.

/

Projektu atbalsta: Rīgas cirks, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Leer|Stelle atbalsta Vācijas Federālā Ārlietu ministrija


Sadarbības partneri: Lux Express, Rixwell viesnīca, Caffeine LV, Ģertrūdes ielas teātris, Dirty Deal Teatro, Skaņu mežs, Stirnu buks, Mežakaķis, biļešuserviss.lv, Narvesen, Latvijas Nacionālā opera un balets, Green Cola, Rāmkalni, Eden, Kokmuižas alus, Dailes teātris, Terra restorāni, Absolut.


Mediju partneri: Pastaiga, Delfi, Naba, Satori, Punctum, Rīgas Laiks

1 / 1