...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs
1 / 3

Nelaimīgs arhīvs

(An unhappy archive)

2016, Cīrihe

Sabian Baumann un Karinas Mihalski mākslas izdevums 

28 lappuses, 27,5 × 27 cm, leporello, 10” vinila plate ar Sliktās jušanās alfabēta (The Alphabet of Feeling Bad) audioversiju (režisore Karina Mihalski, performance – Anna Cvetkoviča, 13”)

Saras Ahmedas buklets feministu īgņas (un citi stūrgalvīgi subjekti) (feminist killjoys (and other wilful subjects)) 

Vāks ar Dafnes Bogeri grafiku BEZ ASARĀM (NO TEARS)

Izdevējs Edition Fink, ISBN 978-3-03746-203-5 

Ar mākslinieku un Edition Fink (Cīrihe) atļauju (Annas Frei dizains)

Savu ieguldījumu devuši: Sabian Baumann, Lorena Berlanta (Lauren Berlant), Elfe Brandenburgere, Dafne Bogeri, Anna Cvetkoviča (Ann Cvetkovich), Džūdita Džeks Halberstama/-s (Judith Jack Halberstam), Dženifera Doila (Jennifer Doyle), Anne Ketija Vērli un Betina Štēli (Anne-Käthi Wehrli & Bettina Stehli), Karina Mihalski, Evans Ifekoja (Evan Ifekoya), Lia Garsija (Lia García), Feeltank Chicago, Elizabete Frīmena (Elizabeth Freeman), Sara Ahmeda, Hosē Estevans Muņoss (José Esteban Muñoz), Hetere Lava (Heather Love), Īva Kosofski-Sedžvika (Eve Kosofsky Sedgwick), Mel Y. Chen, Latoja Rūbija Freizjera (LaToya Ruby Frazier), Džiliana Vīringa (Gillian Wearing), Elspeta Probina (Elspeth Probyn), Nikola Aizenmana (Nicole Eisenman).


Nelaimīgs arhīvs (An Unhappy Archive)

Kuratori: Sabian Baumann, Karina Mihalski

Darbu autori: Sabian Baumann, Lorena Berlanta, Elfe Brandenburgere, Dafne Bogeri, Anna Cvetkoviča, Džūdita Džeks Halberstama/-s, Dženifera Doila, Anne Ketija Vērli un Betina Štēli, Karina Mihalski, Evans Ifekoja, Lia Garsija, Feeltank Chicago, Elizabete Frīmena, Sara Ahmeda, Hosē Estevans Muņoss, Hetere Lava, Īva Kosofski-Sedžvika, Mel Y. Chen, Latoja Rūbija Freizjera, Džiliana Vīringa, Elspeta Probina, Nikola Azenmana.


An Unhappy Archive (Nelaimīgs arhīvs) ir Sabian Baumann un Karinas Mihalski izstādes projekts un tāda paša nosaukuma mākslas izdevums. Izstādes inciatore 2013. gadā bija Andrea Tāla (Thal) no Les Complices* Cīrihē, un 2014. gadā tā tika sarīkota otrreiz Badischer Kunstverein Karlsrūē. Ņemot par pamatu Karlsrūē uzņemtos fotoattēlus, An Unhappy Archive ir aktivizēts no jauna kā iedomāta izstāžu telpa, kā mākslas izdevums. Tas sastāv no tekstiem, grāmatām, plakātiem, zīmējumiem un citiem materiāliem, kas pārdefinē “laimes” sociālo normu. 

Nosaukums ir atsauce uz teorētiķi Saru Ahmedu, kura raksturo “nelaimīgo arhīvu” kā kolektīvu, kvīru feministu antirasistisku projektu. Tā mērķis nav tikai saukt sabiedrību uz kritiku un pretošanos, bet arī nodot tai baudas un utopijas stāvokļus, ko iedvesmojuši tādi šķietami antivaroņi kā īgnā feministe. Daļa no arhīva ir Karinas Mihalski Sliktās jušanās alfabēts (The Alphabet of Feeling Bad) – eksperimentāla intervija ar teorētiķi un aktīvisti Annu Cvetkoviču, kurā viņa definē tādus terminus kā “depresija”, kā arī ikdienišķas negatīvas sajūtas, piešķirot tām citu nozīmi. Septiņdesmito gadu SPK (Sociālistisko pacientu kolektīvs) tradīcijas garā negatīvās sajūtas netiek saprastas kā individuālas neveiksmes vai slimības rezultāts, bet gan tiek izvirzīts jautājums, kā tās būtu kolektīvi uztveramas kā “publiskas jūtas”, kā arī politizētas neoliberālo darba apstākļu, homofobijas un rasisma apstākļos. 

Mākslinieku biogrāfijas

Sabian Baumann

 

Sabian Baumann dzīvo Cīrihē un mākslā nodarbojas ar zīmēšanu, tēlniecību un instalāciju. Viņš/-a bieži aizsāk un palīdz organizēt un kūrēt dažādus starpdisciplīnu, kvīru feministu starpžanru mākslas un filmu projektus. Baumann ir arī mākslas mācībspēks un ir saņēmis/-usi daudzas balvas, tostarp Ņujorkas un Berlīnes stipendijas, bet 2012. gadā – arī Ernas un Kurta Burgaueru grantu. 

 

Karina Mihalski

Karina Mihalski strādā filmu un video mākslā un ir šādu projektu kuratore Berlīnē. Ar savām videofilmām Sliktās jušanās alfabēts (2012), strādājot pie tā (working on it; 2008, kopā ar Sabian Baumann), Monika M. (2004) un Pashke & Sofia (2003) viņa bijusi daudzu festivālu un izstāžu dalībniece. Viņa ir viena no Nelaimīgā arhīva un grāmatas I is for Impasse, kā arī Affektive Queerverbindungen in Theorie_Aktivismus_Kunst un FEELING BAD – queer pleasures, art & politics redaktorēm. www.karinmichalski.de 


Captions

An Unhappy Archive, izstādes skats, Kunstverein Karlsruhe (foto: Stefan Baumann)

An Unhappy Archive, izstādes skats, Les Complices, Cīrihe (foto: Sabian Baumann)

Izdevums An Unhappy Archive (foto: Anna Frei)