en
  • Foto: Monta Kaiva Konovalova

Aicinām uz bezmaksas atvērto mākslas terapijas nodarbību ar Džūliju Volonti angļu valodā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina pieteikties bezmaksas mākslas terapijas nodarbībai šā gada 3. decembrī, plkst. 16.00. Nodarbība notiks tiešsaistē, ZOOM platformā. Nodarbība notiks angļu valodā un to vadīs sertificēta mākslas terapeite Džūlija Volonte (Julia Volonts) un tā ir paredzēta ikvienam interesentam, kurš vēlas iepazīt gan laikmetīgo mākslu, gan mākslas terapiju un kā to iespējams piedzīvot laikmetīgās mākslas izstādēs. Nodarbībā tiks izmantoti laikmetīgās mākslas darbu piemēri no festivāla Survival kit 12, tajā varēs radoši darboties un uzlabot savu pašsajūtu caur mākslu un iemācīties izmantot mākslu pašizaugsmei. Lai piedalītos nav nepieciešamas zināšanas vai iepriekšējas prasmes mākslā, bet svarīga ir vēlme radoši darboties.


Par pasākumu:

>> Pieteikšanās anketa: https://forms.gle/SPhaxHSZB6sHiLto9 pieteikšanās līdz 29. novembrim 23:59. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

>> Norises laiks un vieta: 3. decembrī, plkst. 16:00-17:30, Zoom links tiks izsūtīts dalībniekiem individuāli.

>> Nodarbības ilgums ir pusotra stunda. Nodarbība sastāvēs no iepazīšanās, sarunas, radošas darbošanās.

>> Jautājumu gadījumā, lūdzu sazināties, rakstot vai zvanot:

>> Mārai Žeikarei – 29586893, mara[at]lcca.lv


Džūlija Volonte (Julia Volonts) ir mākslas terapeite no Ņujorkas. Viņa ir ieguvusi mākslas terapijas maģistra grādu Vizuālās mākslas skolā un nesen ieņēma amatu Ņujorkas radošās mākslas terapeitos, kas ir ilggadēja grupas privātprakse Ņujorkā. Viņas klīniskā pieredze ir izglītības, sabiedriskās un privātās prakses vidē, un tā ir no darba ar bērniem un ģimenēm, pusaudžiem un pieaugušajiem. 2019. gadā Jūlijai tika piešķirta Fulbraita stipendija mākslas terapijas pētījumu veikšanai Rīgā, Latvijā, kur viņa šobrīd dzīvo. Pandēmijas laikā viņa ir sadarbojusies ar bezpeļņas un sabiedriskām organizācijām, lai nodrošinātu mākslas terapijas darbnīcas un grupas, lai apstrādātu šo nenoteiktības laiku. Latvijā šī sadarbība ietvēra darbu ar MARTA centru, Rīgas Stradiņa universitāti, ISSP galeriju un LGBT māju Rīga. Papildus klīniskajai pieredzei viņa ir aktīva Eiropas Mākslas terapijas federācijas (EFAT) biedre un bijusī Ņujorkas Mākslas terapijas asociācijas (NYATA) valdes locekle, kas ir Amerikas Mākslas terapijas asociācijas (AATA) filiāle. Viņa arī sadarbojās vairākās mākslas terapijas izstādēs Ņujorkā un piedalījās Vizuālās mākslas skolas absolventu mākslas terapijas mākslinieku rezidencē 2017. gadā.


Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmas šogad tiek veidotas, aptverot ne tikai mākslas interesentu auditoriju, bet vairojot izpratni un iecietību par psihisko veselību dažādās sabiedrības grupās. Ar jaunas iniciatīvas palīdzību, izmantojot mākslas terapijas metodes laikmetīgās mākslas izstādēs atgādinām, ka šobrīd īpaši svarīgi ir rūpēties par savu garīgo veselību. Mākslas terapija ir radošs veids, kā palīdzēt sev. Mākslas terapija muzejā vai mākslas izstādē ļauj izmantot tajā esošos darbus, lai strādātu ar dažādām tēmām padziļināti.


LLMC izglītības programmas atbalstītāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Rīgas dome.

Lasīt vairāk