en
  • Foto: Andrejs Strokins

  • Foto: Andrejs Strokins

  • Foto: Andrejs Strokins

  • Foto: Andrejs Strokins

Datu recepšu darbnīcas izstādē "Piena dienasgrāmatas"

21., 28. maijā un 2. jūnijā plkst. 12.00 izstādes “Piena dienasgrāmatas” ietvaros aicinām piedalīties Annas Priedolas un mākslas mediatoru vadītajās “Datu recepšu” darbnīcās, kurās apmeklētāji tiek aicināti veidot datu receptes savas kognitīvās veselības veicināšanai, ko varēs gan aplūkot, gan izgaršot.


Darbnīcu materiāli būs mums ikdienā pieejami un pazīstami pārtikas produkti, kas darbnīcas laikā iegūs jaunu nozīmi. Darbnīcas radošajā procesā vērosim, kādu stāstu mums var palīdzēt izstāstīt piens? Un vai ar sagrieztu sieru var parādīt statistiku? Paprika, olīvas, rieksti, gurķi – visdažādākie pārtikas produkti palīdzēs mums labāk izprast skaitļus un datus par demenci un pārdomāt mūsu ikdienas ēšanas paradumus.


28. maijā darbnīcā būs iepēja satikt projekta “ARTHE vs DEMENTIA. Mākslas terapija kā empātisks rīks lai stiprinātu kognitīvās, fiziskās un piederības spējas cilvēkiem ar demenci” partnerus no Slovēnijas Alheimera centra “Spominčica – Alzheimer Slovenija”, un Grieķijas Alcheimera fonda, kas jau ilggadēji strādā ar demences pacientu un tuvinieku atbalsta programmām un īsteno regulāras Alcheimera kafejnīcas un pasākumus.

Ja Jums ir interese par projektu uzzināt vairāk, satikt projekta partnerus no Grieķijas un Slovēnijas vai vēlaties pieteikt grupas apmeklējumu izstādē, lūdzam sazināties ar projekta vadītāju Māru Žeikari, rakstot uz mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893


Darbnīcas apmeklējums iekļauts muzeja biļetes cenā, visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.
Iepriekšēja pieteikšanās, lai apmeklētu datu recepšu darbnīcas, nav nepieciešama.


Jauno mediju mākslinieces Annas Priedolas izstāde “Piena dienasgrāmatas” līdz 5. jūnijam apskatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Ukrainas neatkarības ielā 1. Izstādē māksliniece caur datu vizualizācijām un demences pieredzēm audio formātā iepazīstina un attēlo ar demenci sirgstošo senioru ikdienu un uztveres procesus, sociālpolitiskās realitātes un cilvēcisko attiecību interpretāciju, kā galveno izteiksmes līdzekli izmantojot pienu un tā produktus.

Vairāk par izstādi uzzini šeit:


Darbnīcas un izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Fondu Atvērtai sabiedrībai DOTS. Izstāde ir tapusi starptautiska projekta “Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna” ietvaros.

Lasīt vairāk