en

Izstāde "Identitāte. Aiz nenoteiktības priekškara" Ukrainā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Ukrainas Nacionālo Mākslas muzeju un idejas iniciatoriem - Ziemeļvalstu un Baltijas vēstniecībām Ukrainā - īsteno laikmetīgās mākslas izstādi „Identitāte. Aiz nenoteiktības priekškara” Ukrainas Nacionālajā Mākslas muzejā. Tā būs viena no vērienīgākajām pēdējās dekādes Eiropas ziemeļaustrumu reģiona mākslinieku manifestācijām.

Izstāde apskatāma no 19. marta līdz 22. maijam.

Izstādes kuratore, LLMC vadītāja Solvita Krese raksturo darbu pie izstādes: „Šīs izstādes ietvaros mēs vēlamies pārvērtēt identitātes jēdzienu, izceļot tā dažādos aspektus un aicinot caur identitātes prizmu palūkoties uz nacionāliem, politiskiem, teritoriāliem, sociāliem un dzimtes jautājumiem, pieņemot, ka mākslinieki ir asredzīgi konteksta tulkotāji un situācijas komentētāji, kas ātrāk kā citi atklāj un iezīmē pārmaiņu tīklojumu mūsdienu pasaules kartēs, nebaidoties palūkoties aiz nenoteiktības priekškara, kur cieši kopā savijušās pagātnes traumas un nākotnes nenoteiktība.”

Ideja par astoņu vēstniecību iniciētu laikmetīgās mākslas izstādi radusies jau 2013. gadā, kā atbalsts un solidaritātes žests Ukrainai sarežģītajā politiskajā situācijā. Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Islandes vēstniecības Ukrainā šāda veida sadarbību vērtē kā lielisku platformu, kopējas Eiropas identitātes meklējumiem un savstarpēja dialoga veidošanai.

Izstādes mākslinieki: Roman Minin (UA), Open Group (UA), Lesja Zajac (UA), Matts Leiderstam (SWE), Meriç Algün Ringborg (SWE), Mats Adelman (SWE), Joar Nango (NO), The Stitch Project (NO), Ane Hjort Guttu (NO), Ester Fleckner (DK), Gudrun Hasle (DK), Kalle Hamm (FI) un Dzamil Kamanger (IR/FI), Tellervo Kalleinen (FI) un Oliver Kochta - Kalleinen (DE), Bita Razavi (IR/FI), Anna Aizsilniece (LV), Ieva Epnere (LV), Katrīna Neiburga (LV), Tanel Rander (EST), Kristina Norman (EST), Flo Kasearu (EST), Arnas Anskaitis (LT), Eglė Budvytytė (LT), Kristina Inčiūraitė (LT) un Gabríela Friðriksdóttir (IS). 

Kataloga elektroniskā versija pieejama šeit.

www.namu.kiev.ua

Lasīt vairāk