...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Starptautiska izstāde "Re:visited"
Rīgas Mākslas telpa, Kungu iela 3
15.03.14 - 27.04.14

Šī gada martā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) atklās izstādi „Re:visited” Rīgas Mākslas telpā. Izstādē, kas norisināsies „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, tiks izstādīti dažādu, starptautisku atzinību guvušu mākslinieku darbi, atlasīti pēdējo divu gadu nozīmīgākajās mākslas biennālēs ārvalstīs. 

Mūsdienās mākslas vēsture tiek rakstīta ar izstāžu palīdzību, tās kļuvušas par būtiskiem medijiem laikmetīgās mākslas artikulēšanai un pozicionēšanai. Kā vienu no izstādes formātiem, kas īpaši aktīvi attīstījies pēdējās desmitgadēs dažādās pasaules malās, var minēt mākslas biennāles. Līdzās nosaukuma „biennāle” semantikai, kas norāda uz pasākuma norises divu gadu ciklu, tas kļuvis par apzīmējumu vērienīgām un starptautiski pamanāmām mākslas izstādēm. Iztaujājot biennāles kā eksperimentālas izstāžu veidošanas platformas vai gluži pretēji – kultūras festivalizācijas sastāvdaļu, par izstādes „Re: visited” izpētes lauku kļuvušas tādas mākslas skates kā Parīzes mākslas triennāle, Eiropas laikmetīgās mākslas biennāle „Manifesta”, Berlīnes laikmetīgās mākslas biennāle, „Documenta”, kas katru piekto gadu norisinās Kaselē, Venēcijas mākslas biennāle, Maskavas biennāle un citas. Šādi izstāde „Re: visited” būs unikāla iespēja vietējam skatītājam apskatīt ārvalstu autoru darbus, kas kļuvuši aktuāli pasaules kontekstā. 

„Iecerot izstādi „Re: visited” Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, kā tās veidošanas metodi izvēlējāmies uzaicināt māksliniekus no nozīmīgākajām mākslas biennālēm, tomēr gaidāmais rezultāts – izstāde „Re: visited” – nav biennāļu antoloģija vai pārskats par aktuālākajām mākslas norisēm. Tā ir subjektīvs skatījums, kas tiecas aptvert citādību, kura atspoguļojas dažādās zināšanu formās. Atšķirīgas pieredzes, kas sakņotas kultūru daudzveidībā un sociālajā tekstūrā, var radīt spriegumu starp piederību un nepiederību vai neiederību, starp iekļaušanu un izslēgšanu, iekšpusi un ārpusi,” stāsta izstādes kuratore Solvita Krese.

Izstāde Rīgas mākslas telpā Kungu ielā 3 būs apskatāma no 15. marta līdz 27. aprīlim.

Izstādi organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Atbalsta: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA „Rīgas Nami”, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā, Ergo, Corstjens Worldwide Relocation Group, TNT, Kolonna, Green Print.

Informatīvie atbalstītāji: „IR”, „Rīgas Laiks”, „Studija”, Veto Magazine, Arterritory.com, Riga This Week, Easyget.lv, EchoGoneWrong.com, Clear Channel.

Jumana Manna & Sille Storihle; video ‘The Goodness Regime’, 2013.
1 / 1