...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Vakarskolas 6. sezonas #3 lasīšanas darbnīca - Migrācija
LLMC, Alberta iela 13, Rīga
17.04.19

17. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs neformālās izglītības programmā “Vakarskola” aicina uz sestās sezonas trešo lasīšanas darbnīcu “Migrācija”.

Divdesmit pirmais gadsimts ir migrantu gadsimts – cilvēki šodien migrē starp arvien lielākiem attālumiem biežāk nekā jebkad agrāk, vides, ekonomikas un politiskās nestabilitātes dēļ. To skaits arvien pieaug, mēs visi kļūstam par migrantiem. “Rēgs klīst pa pasauli un tas ir migrācijas rēgs,” pārfrāzējot Kārli Marksu, raksta Maikls Harts un Antonio Negri ietekmīgajā darbā “Impērija”.

Pārvietošanās, būšana ceļā, nomadisms šodien ir klātesoši arī laikmetīgajā mākslā, mākslinieki izmanto vai atsaucas uz visdažādākajām migrācijas formām un metodēm. Taču bieži vien viņi rada ir imagināru universu, kas runā par pārvietošanos ne vien burtiskā nozīmē, bet arī par zināšanu kustību, kas pārvar robežas un attālumus starp iepriekš nošķirtām jomām. Izceļot mobilitātes un migrācijas laikmetīgo pieredzi, mākslinieks kļūst par prototipu šodienas ceļotājam, raksta franču mākslas teorētiķis Nikolā Burjo.

Teksti:

• Thomas Nail, “Introduction”. The figure of the migrant. Stanford University Press, 2015, pp. 1–7.

• Nicolas Bourriaud, “Journey-Forms”. The Radicant. New York: Lukas & Sternberg, 2009, pp. 106–131.

Tekstus var saņemt, rakstot uz e-pastu: ieva.ast@gmail.com

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izglītības programma “Vakarskola” ir sarunu, lekciju, diskusiju un lasīšanas darbnīcu cikls, kas veltīts laikmetīgās un nesenās pagātnes mākslas aktuāliem jautājumiem. Šajā sezonā tā izceļ tēmas, kurām veltīta mākslas centra 2019. gada notikumu programma – sociālās utopijas, ģeopolitiskie un kultūrtelpu dalījumi, migrācija un atmiņu politika. Programmas kuratore ir Ieva Astahovska. Pasākumi notiek Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13, un dalība tajos ir bez maksas.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.


Attēls: Janek Simon, Alang Transfer. 2016 Foto: Anna Prędka http://monogram-mag.com/2016/05/25/podroz-pelna-znaczen/
1 / 1