...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Valda Ozarinska personālizstāde „Transverse”
"Ēdnīca" (Korpusu cehs), Andrejsala
06.11.07 - 25.11.07

Katrā pilsētā – Tallinā, Rīgā un Viļņā – Hansabank Grupas mākslas balvas* 2006. gada laureāts Valds Ozarinsks (LT) piedāvā īpaši pielāgotu instalāciju, kurā saskaņā ar „atvērta mākslas darba” radīšanas principiem saplūst audio, video, urbānisms, dizains, arhitektūra, teksti un citas formas.

Projekta nosaukums ir termins, ar kuru apzīmē dažāda veida viļņus (t.sk. arī skaņu) un to kustību. Tādēļ mākslīgās darbības procesam un nenoteiktībai ir vienlīdz būtiskas lomas instalācijas atrisinājumā, kurš nebūs galīgs un atšķirsies dažādās ceļojošās ekspozīcijas apmeklētajās pilsētās.

Valds Ozarinsks ir dzimis 1961. gadā Ignalinā, Lietuvā. Studējis arhitektūru Viļņā; Lietuvas Starpdisciplīnu mākslas radītāju savienības biedrs, darbojas lietuviešu mākslinieku apvienībā Privātā ideoloģija, kas pazīstama ar savām novatoriskajām idejām. Grupa ir ieguvusi vairākas apbalvojumus: 2000. gadā saņemta balva par Lietuvas paviljonu pasaules izstādē EXPO 2000, bet 2005. gadā grupai tika piešķirta Lietuvas novatorisma balva Identitāte. Pašlaik Valds Ozarinsks ir Lietuvas Laikmetīgās mākslas centra direktora vietnieks.

1 / 1