en

"Mākslinieks ir klātesošs. Mākslas rezidences skolās." atklāšanas konference

Aicinām uz projekta “Mākslinieks ir klātesošs. Mākslinieku rezidences skolās” atklāšanas konferenci.

Ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu atbalstu Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar Norvēģijas mākslinieku kolektīvu TENTHAUS 2022. gada novembrī uzsāka projektu “Mākslinieks ir klātesošs. Mākslinieku rezidences skolās”.

Ceturtdien, 12. janvārī no plkst. 14:00 aicinām apmeklēt projekta atvēršanas pasākumu, kas norisināsies izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa, starptautiskās laikmetīgās mākslas izstādē "Dekoloniālās ekoloģijas".


Pasākuma programma:

14:00 - 14:30 - Ierašanās un reģistrācija
14:30 Projekta prezentācija (Māra Žeikare, projekta vadītāja un Lība Bērziņa, projekta konsultante)
14:45  - Projekta partneru TENTHAUS prezentācija
15:00 LLMC Skolas somas piedāvājums jaunajam mācību gadam (Kristīne Ercika, projekta vadītāja)
15:15 - 15:30 - Pauze
15:30 - 17:00 Radošā darbnīca ar projekta māksliniekiem (Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Eva Vēvere, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs)
17:00 - 18:00 - Ekskursija izstādē
Dekoloniālās Ekoloģijas


Dalība pasākumā ir bezmaksas, taču obligāti jāpiesakās, aizpildot anketu. Pēc pasākuma aicinām apmeklēt ekskursiju izstādē.

Uz pasākumu īpaši aicināti skolotāji, skolu darbinieki, kultūrizglītības interesenti.


Projekta ietvaros 2023. gadā septiņi Latvijas mākslinieki pavadīs ilgāku laiku skolās visā Latvijā - gan Kurzemē, gan Vidzemē, gan Zemgalē, Latgalē, Sēlijā un arī Rīgā.

Projekta laikā:

- Mākslinieki dosies rezidencēs skolās, kur kopā ar skolēniem iepazīs laikmetīgo mākslu un attīstīs izpētē un savstarpējā sadarbībā balstītas idejas, kas rezultēsies kolektīvos laikmetīgās mākslas darbos, kas tiks izrādīti Starptautiskajā laikmetīgās mākslas festivālā SURVIVAL KIT 14.
- Visi projektā iesaistītie mākslinieki un skolēni satiksies arī vasaras nometnē 2023. gada vasarā Valmierā.
- Jau šogad Latvijas mākslinieki kopā ar mākslinieku kolektīvu TENTHAUS no Oslo (Norvēģija) īpašā mentoringa programmā iegūs pieredzi un praktiskus ieteikumus, kā strādāt ar skolēniem un pedagogiem ilgtermiņā.
- Projekta rezultāti - metodes un radošie paņēmieni tiks apkopoti arī īpašā metožu materiālā / publikācijā, kas noderēs Latvijas skolotājiem arī nākotnē, veidojot saturu laikmetīgās mākslas iepazīšanai un integrēšanai mācību procesā.


Projekts “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” (Nr.EEZ/2022/2/27) tapis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” konkursa “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” ietvaros. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 228 713,36 EUR, no kurām 194 406,36 EUR sedz Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, bet 34 307,00 EUR valsts budžeta līdzfinansējums. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas bērnu un jauniešu iesaisti laikmetīgās mākslas procesos.

Strādājam kopā iekļaujošai un konkurētspējīgai Eiropai!

Vairāk: eeagrants.lv

www.artistispresent.lv

Facebook

Instagram

Lasīt vairāk