...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Pa kreisi no varas? Radikālā kultūra Austrumeiropā 20. gadsimta 60. un 70. gados.
>> 27. septembrī & 4. oktobrī tiešsaistē: Zoom & Facebok Live
04.10.21

Virknē nesenāko mākslas vēstures un vizuālās kultūras pētījumu būtiska uzmanība ir pievērsta dažādiem kontrkultūras aspektiem, kas aktualizējās Austrumeiropā komunisma režīma periodā 20. gs. 60. un 70. gados. Dzīve komūnās, psihedēlija un citi hipiju dzīvesveida elementi kļuva par alternatīvu gan konservatīvajai “buržuāziskajai” dzīvei, gan padomju varas tukšajai revolucionārisma retorikai. Izplatījās arī ideoloģiskākas pozīcijas, ko iedvesmoja pilsoņu tiesību un pretošanās Vjetnamas karam kustības Rietumos, arī Kubas revolūcija un nacionālās atbrīvošanās kustības Āfrikā, vai pat Mao realizētā kultūras revolūcija Ķīnā. Arī seksualitātes un dzimtes jautājumi iespaidoja jaunas politiskās darbības un domāšanas frontes līnijas.


Šajā seminārā mākslas vēstures un vizuālās kultūras pētnieki analizēs piemērus un veidus, kā kontrkultūras un jaunā kreisuma idejas – uztvertas plašā nozīmē – Austrumeiropā virzīja mākslinieki, teātra izrāžu un filmu veidotāji, rakstnieki, mūziķi un citas radošas personības.


27. septembrī & 4. oktobrī seminārs noritēs angļu valodā  Zoom platformā un būs skatāms arī Facebook tiešsaistē


Pirmdiena, 27. septembrī, 15.00-18.30 Zoom (UTC+3), parole 208522

Pirmdiena, 4. oktobris, 13.00-18.00 Zoom (UTC+3), parole 044489

 Semināra programmu un prezentāciju kopsavilkumus skatīt šeit.>> Semināru organizē <<

Ieva Astahovska, David Crowley, Mari Laanemets ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un COST programmas projekta Nep4Dissent, kā arī Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 


>> Semināra dalībnieki <<

Keti Chukhrov, Gabriela Świtek, Marko Zubak, Dorota Jarecka, Paulina Olszewska, Magdalena Radomska, Wiktoria Szczupacka, David Crowley, Alessandra Franetovich, Cristian Nae, Ana Peraica, Samo Oleami, Agata Jakubowska.


Seminārs ir bezmaksas un pieejams ikvienam.1 / 2