...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Annijas Puolakkas un Martas Trekteres performance “Oestrus Youth” šā gada 1.aprīlī norisināsies transdisciplinārā festivāla "Today Is Our Tomorrow" ietvaros
LIVE, Instagram kontos
01.04.21

Festivāla Today is our Tomorrow ietvaros, ko rīko PUBLICS, Helinkos bāzēta kuratoru aģentūra un izglītības resurss, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) prezentēs Anni Puolakkas un Martas Trekteres performanci "Oestrus Youth", kas notiks Publics, LLMC un mākslinieču Instagram stāstos (Instagram stories) šī gada 1. aprīlī sākot no pulksten 18.00. Performance izvērtīs sadarbību, uzticību un hibriditāti kā jēgpilnus līdzekļus, lai stātos pretī cilvēka stāvoklim.


Puolakka un Trektere sadarbojas kopš 2018. gada, papildinot, mijiedarbojoties un darbojoties kā kuratores viena otras veikumiem. Viņu attiecībās tiek pētīti dažādi mijiedarbības, rakstura mainīšanas un transformāciju veidi, reaģējot uz normām un spriedzi mūsdienu pasaulē. Viņas interesē tādas tēmas kā sekss, radniecība, lomu spēles, fikcija, attēli un mūzika, šīs pieredzes tverot kā tādas, kas piedāvā plūstošāku pieeju ne tikai mākslas radīšanai, bet dzīvei kopumā.


"Oestrus Youth" apvienotas divas performances, Oestrus un Painless Youth, kuru ietvaros abas mākslinieces iesaistās viena otras darbā kā viesmākslinieces un atbalstītājas. Oestrus ir Anni Puolakkas projekts, kas joprojām ir attīstībā un stāsta par fiziski distancētu mīlestību un fantāzijām par pārvēršanos mīlētajos cilvēkos. Performance iekļauj ITU, Puolakkas un Mišas Skalska grupas, mūziku. Painless Youth ir Martas Trekteres performance ar Kaspara Groševa mūziku. “Šķita nepraktiski vēlēties nesāpīgas vecumdienas, nevis nesāpīgu jaunību. Nepastāv tāds mērķis, attiecībā pret kuru nesāpīgas vecumdienas ir labāks līdzeklis nekā nesāpīga jaunība. Taču ir jēgpilni teikt, ka novecojot būtu jāpievērš lielāka uzmanība sāpju vietai savā dzīvē.” (Jūdžīns Gārvers, Eugene Garver). Performancei "Oestrus Youth" tērpi veidoti sadarbībā ar dizaineri Karolinu Janulevičūti.


Lai sekotu performancei, dodaties uz Instagrama kontiem PUBLICS (@publicsfi), LCCA (@latviancentre4contemporaryart) un mākslinieces Anni Puolakka un Marta Trektere (@annipuolakka & @pradagloves)


Today Is Our Tomorrow ir transdisciplinārs festivāls, ko 2019. gadā aizsāka rīkot PUBLICS. Tas katru gadu notiek atšķirīgā formā un vietā. Festivāla norises pamatā tiek izmantota sadarbības un kop-producēšanas metode, atbalstot atšķirīgus viedokļus, prakses, identitātes un viņu pieredžu daudzveidību. Šodiena jau ir mūsu rītdiena, un ir pienācis laiks vienam par otru parūpēties, lai varam dalīties mūsu daudzajos sapņos un gādāt par kopīgām nākotnēm. Festivāla programma norisinās no 10. marta līdz 10. aprīlim atšķirīgās tiešsaistes formās un platformās un tās laikā tiks prezentēti mākslinieču darbi. Programmas precīzai norisei, lūdzu, skatīt kalendāru PUBLICS mājaslapā.

Sadarbībā ar PUBLICS trīs Baltijas mākslas institūcijas Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Narvas mākslas rezidence un Nidas mākslas kolonija kopā ir producējušas mākslas darbus, ko veidojušas mākslinieces Agnė Jokšė, Sandra Kosorotova, Anni Puolakka un Marta Trektere. Katrs no šiem darbiem izzina atšķirīgas kopā būšanas un dzīvošanas prakses, iezīmējot mūsu dzīves telpas iespējas uz labāku sadarbību vērstai, līdzjūtīgākai un taisnīgākai pasaulei.


Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) ir starptautisku un nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents. Kopš 1993. gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Baltijā Survival Kit, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Kochi-Muziris biennāle, Venēcijas mākslas biennāle u.c.

PUBLICS ir kuratoriāla aģentūra ar īpaši veidotu bibliotēku, notikumu vietu un lasītavu Vallilā, Somijā. Festivāls This is our Tomorrow pirmo reizi nosisinājās 2019. gadā. Tā programma tika kopā veidota ar desmit dažādām organizācijām un vairāk nekā 50 māksliniekiem un kolektīviem.

Projektu atbalsta Baltijas Kultūras fonds.


Marta Trektere, Painless Youth, 2019. Foto: Luryanas Skaisgiela
1 / 4