en
  • Publicitātes attēls

Kino vakarskolas Latvijas jaunpienācējiem: "Es esmu šeit"

Ja dzīvo Latvijā nesen, gribi labāk iepazīt šo valsti un labā kompānijā noskatīties kādu no īpaši izvēlētām latviešu filmām, kā arī piedalīties diskusijā par filmu pie tējas tases, aicinām Tevi uz mākslas filmas « Es esmu šeit» izrādi.

Laiks: 28.aprīlī, ceturtdiena, plkst. 18:00
Norises vieta: Kinoteātris “K Suns” Elizabetes iela 83/85, Rīga

Uz pasākumu obligāti jāreģistrējas šeit:

Kino vakarskolas apmeklējums ir bez maksas. Pirms filmas kontekstu iezīmējoši ievadvārdi, pēc filmas iespēja uzdot jautājumus un diskutēt par redzēto.

Kino vakarskolā aicināti piedalīties arī vietējie iedzīvotāji, gan tāpēc, lai kopā ar Trešo valstu pilsoņiem noskatītos kvalitatīvus Latvijas kino darbus, gan tāpēc, lai būtu kopā, “tīklotos” un palīdzētu jaunpienācējiem labāk izprast un iejusties Latvijas kultūras telpā.


Par filmu:
Es esmu šeit, 2016 g., 1h 45 min.,
Režisors: Renārs Vimba
Lomās: Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Zane Jančevska, Ruta Birgere
Filma latviešu valodā (ar angļu subtitriem)

Aizkustinoša un ārkārtīgi smalki veidota filma par septiņpadsmitgadīgo Raju un viņas brāli Robi, kuri dzīvo laukos kopā ar vecmammu Olgu, jo tēvs miris un māte aizbraukusi meklēt darbu Anglijā. Pretēji bērnu gribai, vecmamma vēlas pārdot lauku īpašumus, kas piederējuši viņu tēvam, taču situācija mainās pēc Olgas nejaušās nāves…
Filmā spilgts mūsdienu Latvijas attēlojums, brīnišķīgs aktieru ansamblis, vizualitāte un lieliska režija.
Filma ieguvusi prestižā Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursa programmas «Generation» kategorijas «14plus» galveno balvu – Kristāla lāci.


“Kino vakarskolas Latvijas jaunpienācējām” tiek rīkotas projekta “Latvijas vēstures un laikmetīgās kultūras kodi” (LV – LKK) ietvaros *

* Projekts “Latvijas vēstures un laikmetīgās kultūras kodi” (LV – LKK) ir LLMC integrācijas satura projekts, kurā ar dažādu laikmetīgajā kultūrā balstītu pasākumu palīdzību sekmējam mūsu valsts jaunpienācēju iekļaušanos Latvijas kultūras, mākslas un sabiedrības aktuālajos procesos.

Lasīt vairāk