...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Laikmetīgā māksla Jūrkalnē - pop-up mākslas telpa "jūrK"
JūrkalnE, Ventspils novadS
10.06.13

Kultūrizglītības centrs RIEKSTIŅPĻAVA uz pop-up mākslas telpas "jūrK" un pirmās izstādes no cikla "Jūrkalnes laikmetīgās mākslas programma 2013" atklāšanu. Sestdien, 15.jūnijā plkst. 16:00 kultūrizglītības centrs „Riekstiņpļava” ielūdz uz pop-up mākslas telpas „jūrK” atklāšanu Ventspils novada Jūrkalnē, piedāvājot iepazīties ar Lauras Prikules un Evas Vēveres Poētiskā robotisma projektu XI „Jūrkalnes zelts”.

Mākslas telpa ir unikāla iniciatīva Kurzemes reģionā – privātas telpas ir pielāgotas mākslas telpas vajadzībām un, pateicoties piešķirtajam Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, 2013.gada vasarā tiek īstenots pirmais vērienīgais projekts „Jūrkalnes laikmetīgās mākslas programma”.

Laikā no 15. jūnija līdz 23. augustam mākslas telpā, kas atrodas Pilsberģu kroga otrā spārnā, notiks 5 personālizstādes. Pārstāvētie mākslinieki: Laura Prikule un Eva Vēvere, Romans Korovins, Evelīna Deičmane, šā gada Venēcijas biennāles dalībnieks Krišs Salmanis, un izstāžu cikla noslēgumā - Atis Jākobsons un Kate Krolle. Izstāžu kuratore – Odrija Fišere.

Sezonas laikā piesātināto izstāžu programmu papildinās arī lekcijas, kurās nozares profesionāļi iepazīstinās skatītājus ar laikmetīgo mākslu katras notiekošās izstādes kontekstā, savukārt bērniem un jauniešiem būs iespēja pietuvoties laikmetīgās mākslas specifikai praktisku darbnīcu formātā.

Projekta iecere balstīta nepieciešamībā mazināt plaisu starp kultūras piedāvājumu galvaspilsētā un reģionos – ar šī projekta palīdzību šobrīd aktuālu laikmetīgās mākslas pārstāvju sniegums atceļo no galvaspilsētas uz vienu no skaistākajām Kurzemes vietām – Jūrkalni, tādējādi aktuālo mākslā padarot pieejamu reģiona iedzīvotājiem.

1 / 1