...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

LMC aicina uz mākslas kritiķa Viļņa Vēja lekciju „Jaunā glezniecība: vai joprojām vienkārša?”
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
29.08.13

Ceturtdien, 29. augustā, plkst. 18.30 Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā mākslas kritiķis Vilnis Vējš uzstāsies ar priekšlasījumu „Jaunā glezniecība: vai joprojām vienkārša?”. Lekcija norisināsies mākslinieces Magones Šarkovskas izstādes-darbnīcas „Velosipēda portrets ar boa“ ietvaros, kas LMC Ofisa galerijā apskatāma līdz 20. septembrim.

2010. gadā žurnālā „Studija” un interneta žurnālā „eurozine” tika publicēts mākslas kritiķa Viļņa Vēja raksts „Jaunā vienkāršība. 2000 -...”, kurā viņš šo pašizgudroto terminu attiecināja uz 21. gadsimta latviešu gleznotāju stilu, tai skaitā Magones Šarkovskas māksliniecisko rokrakstu. Kā jaunās vienkāršības raksturiezīme tika minēta gleznotāju atdzimusī interese par ikdienišķiem sižetiem, telpiskumu un fotogrāfisku skatījumu, apvienotu savdabīgā gleznieciskā askēzē.

Tagad, pēc trim gadiem, Vējš vēlreiz atskatīsies uz šo konceptu, un mēģinās noskaidrot – vai tas bijis pamatots un vai pagājušais laiks nav ienesis viņa ieskatos kādas korekcijas. Priekšlasījums tiks ilustrēts ar piemēriem no Andra Eglīša, Jāņa Avotiņa, Kaspara Bramberga un citu mākslinieku darbiem, kas tapuši pirms un pēc minētā raksta, iekļaujot arī tajā neminētus autorus. Koncepta plusi un mīnusi tiks vēlreiz pārskatīti, jo īpaši pievēršot uzmanību Magones Šarkovskas gleznotājas rokraksta attīstībai, ņemot vērā, ka tieši viņas izstāde patlaban apskatāma LMC Ofisa galerijā.

Priekšlasījums notiks latviešu valodā Laikmetīgās mākslas centrā. Izstāde „Velosipēda portrets ar boa“ ir apskatāma līdz 20. septembrim Laikmetīgā mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, 7. stāvā no 12.00 līdz 18.00. 19. septembrī plkst. 18.00 būs iespēja piedalīties izstādes noslēguma mielastā „Kūkošana ar mākslinieci”.

Ieeja izstādē un dalība priekšlasījumā ir bezmaksas.

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.