...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Mākslinieces Lindas Konones izstāde „Apdzīvojot telpas” apskatāma Berlīnē

14.06.13 - 15.06.13

No 14. līdz 15. jūnijam Berlīnes mākslas un urbānistikas centrā ZKU būs apskatāma mākslinieces Lindas Konones, arhitekta Toma Kokina un horeogrāfa Muhameda Fuada (EG) kopīgā projekta - videoinstalācijas „Apdzīvojot telpas” izstāde - Laikmetīgās mākslas centra un Aleksandrijas mūsdienu dejas organizācijas „Rezodanse Egypte” sadarbības projekts, kas notiek programmas Tandem/Shaml ietvaros.

„Skatītāji: Cilvēki uz ielām, kuriem nejaušības pēc gadās tevi redzēt. Priekšnesumam jānotiek pilnīgi neplānoti, iepriekš neizziņojot. Nekādu daugu tuvumā. Deju neviens nefilmē.

[..]

Iemesls:   Cilvēku dzīvēs uzburt fantastisku vīziju.

Radīt situāciju, kas rosina šo vīziju izstāstīt citiem cilvēkiem.

Ja 100 cilvēki to redzēs, katrs var pastāstīt 10 citiem; tādējādi 1000 var dalīties ar redzēto.”

Walter De Maria. Dejas partitūra Trišai Braunai: „Non”: Dejas vīzija/skats Trišai un Tulipam. 1965 (OCTOBER 140, Spring, 2012)

Sekojot modernisma eksperimentiem ar performanci, kustību un telpu, māksliniece Linda Konone arhitekts Toms Kokins un horeogrāfs Muhameds Fuads (EG) pēta ideju par to, kā noteikta vieta un tās arhitektūra ietekmē cilvēku uzvedību.

Var šķist, ka mūsu kustība telpā ir motivēta, pašnoteikta, taču – vai tā patiešām ir, vaicā mākslinieki. Kas nosaka to, kādēļ mēs pārvietojamies? Kustības jēga sakņojas apkārtnē, vietā, kontekstā. Lai novērotu neparasto, smieklīgo vai absurdo dažādās ikdienas situācijās, mākslinieki tās apzināti „pārnes” -  inscenē citā vidē, jaucot dažādas atmosfēras, privāto ar publisko, urbāno ar dabu.

Piemēram, lifts, kurā cilvēku tuvums ir neizbēgams,  ievietots tukšā pludmalē ziemas vidū, izraisa vispirms pārsteigumu, bet pēcāk liek apdomāt telpas ietekmi uz mūsu darbībām. Kāpēc autobusā cilvēki dabiski saspiežas, taču mežā izklīst?

Vai ielas pāreja pie centrālās stacijas var būt piemērota vieta dejai?

„Apdzīvojot telpas” ir Laikmetīgās mākslas centra un Aleksandrijas mūsdienu dejas organizācijas „Rezodanse Egypte” sadarbības projekts, kas notiek programmas Tandem/Shaml ietvaros. Tandem/Shaml ir kultūras menedžeru apmaiņa Eiropā – Arābu reģionā, ko veido Eiropas Kultūras fonds, MitOst, Al Mawred Al Thaqafy un Anadolu Kültür, to atbalsta Roberta Boša Fonds (Robert Bosch Stiftung), DOEN fonds (DOEN Foundation) un Mimeta.

 

1 / 1